خط داغ

 • معمای شبح سیاه در شب های روستا حل شد

  رعب و وحشت سیاهی شب های روستایی در بلوچستان پایان یافت .

 • نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

  توسعه وقف یکی از نیازهای جامعه امروزی است

  نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: توسعه وقف یکی از نیازهای جامعه امروزی است و این سنت حسنه باید به سمت ساخت بیمارستان، ساخت مدرسه و غیره سوق داده شود و کمکی برای افراد نیازمند و بی بضاعت باشد.

 • تشییع پیکر شهید مدافع وطن در زاهدان

  پیکر مطهر پاسدار شهید محمد امین خواجه از کارکنان سپاه سلمان سیستان و بلوچستان امروز بر دستان مردم ولایتمدار زاهدان تشییع و خاکسپاری شد .

 • دستگیری آدم ربایان در سراوان

  فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری چهار نفر آدم ربا و رهایی فرد ربوده شده توسط ماموران آگاهی در سراوان خبر داد .

 • کاهش 15 درصدی میزان مرگ و میر مادران باردار در سیستان و بلوچستان

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: میزان مرگ و میر مادران باردار در   سیستان و بلوچستان 15 درصد کاهش یافته است .

 • تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر پرهیز از بخشی نگری به موضوع مقابله با پدیده گرد و غبار

  استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر پرهیز از بخشی نگری به موضوع مقابله با پدیده گرد و غبار و احیای تالاب هامون خاطرنشان کرد: اگر قرار است شرایط موجود منطقه سیستان تغییر کند، قطعا نیازمند تعامل و تدوین یک برنامه جامع و استفاده از ظرفیت همه بخش هاست .

 • کشف بیش از یک تن انواع مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

  فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف یک تن و 248 کیلوگرم انواع مواد مخدر در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر خبر داد .

 • زمستان گذرانی مار در منازل مسکونی بومیان سراوان

  رئیس اداره   محیط زیست سراوان گفت: پیرو تماس تلفنی یکی از شهروندان سراوانی با اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان مبنی بر ورود یک حلقه مار به داخل منزل شخصی شان، پرسنل اجرایی یگان حفاظت محیط زیست این اداره بلافاصله در محل حاضر شده و پس از تلاشهای زیاد موفق به زنده گیری حیوان مذکور   و انتقال به اداره شهرستان شدند .

 • بلوچستان، میزبان 398 سر گاندو

  مدیرکل حفاظت از محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: براساس آخرین سرشماری ما هم‌اکنون 398 سر تمساح پوزه کوتاه تالابی در محدوده عمدتا شهرستان‌های سرباز و با پراکندگی کمتر به ترتیب درچابهار، سراوان و نیکشهر زندگی می‌‌کنند .

 • گرامیداشت سالروز 13 آبان در دانشگاه سیستان و بلوچستان

  در مراسمی سالروز 13 آبان روز استکبار ستیزی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام(ره) و روز دانش آموز در دانشگاه سیستان و بلوچستان گرامی داشته شد .

 • طنین انداز شدن بانگ استکبار ستیزی مردم سیستان و بلوچستان در راهپیمایی یوم الله 13 آبان

  راهپیمایی یوم الله 13 آبان، روز جهانی مبارزه با استکبار جهانی امروز یکشنبه با حضور اقشار مختلف مردم سیستان و بلوچستان در بیش از 50 نقطه شهری و روستایی این استان برگزار شد .

 • امروز خنک ترین روز زاهدان در هشت ماه اخیر

  رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان امروز خنک ترین روز زاهدان در هشت ماه اخیر است، گفت: آخرین باری که در 12 روز نخست آبان ماه دمای هوای زاهدان به حدود یک درجه و کمتر از آن رسید، مربوط به 21 سال پیش است .

 • واکسینه شدن دامهای حاشیه منطقه حفاظت شده پوزک نیکشهر

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست نیکشهر از واکسینه کردن تعداد   3000 راس دام اهلی در حاشیه و داخل منطقه حفاظت شده پوزک با همکاری شبکه دامپزشکی این شهرستان علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک خبر داد .

 • طوفان زابل حدود 90 نفر را راهی بیمارستان کرد

  معاون استاندارسیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه زابل گفت: طوفان و شرایط بحرانی در منطقه سیستان باعث شد تا امروز شنبه ۱۲ آبانماه نه تنها مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی بلکه ادارات وسازمانها دولتی، دانشگاهها و مراکزآموزش عالی بنا به صلاحدید ستاد بحران استان تعطیل اعلام شوند و فقط مراکزخدماتی، درمانی و امداد رسانی به دلیل شرایط بحرانی در آماده باش به سرمی برند .

 • آغاز طرح وارنیش فلوراید تراپی برای 180 هزار دانش آموز در سیستان و بلوچستان

  معاون مرکز بهداشت استان سیستان و بلوچستان گفت: به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندانهای دانش آموزان مقطع ابتدایی، طرح وارنیش فلوراید تراپی با مشارکت گروه سلامت دهان و دندان و آموزش و پرورش در مدارس ابتدایی حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز شد.

 • رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان:

  سیزدهم آبان نشأت گرفته از قیام عاشورا است

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان سیزدهم آبان را نشأت گرفته از قیام عاشورا و امتداد این حرکت عظیم بشری برشمرد و گفت: تقابل دو جبهه حق و باطل از ابتدا بوده و همچنان نیز وجود خواهد داشت و امام حسین علیه السلام پرچم دار ظلم ستیزی و حق طلبی در تاریخ بشریت اند.

 • ادارات زابل تعطیل شد

  در پی اوضاع نامساعد جوی و برودت هوا و بر اساس اعلام معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل و موافقت ستاد مدیریت بحران استان، ادارات شهرستان زابل بجز دستگاه های خدماتی و امداد رسان امروز شنبه تعطیل خواهند بود .