خط داغ

 • شتر، گنجی در دل کویر

  دومین استان پهناور کشور دارای ظرفیت و پتانسیل های زیادی در زمینه های مختلفی همچون بهره گیری از انرژی باد، پتانسیل های معدنی، تجاری، گردشگری و اقتصادی، وجود مرزهای مشترک با کشورهای همسایه و مناطق آزاد و غیره ای است که می توان از تمامی آنها برای توسعه و پیشرفت در عرصه های مختلف کمک گرفت به خصوص اینکه این استان رتبه نخست پرورش شتر در کشور را به خود اختصاص داده است.

 • عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس:

  چابهار می‌تواند اعتمادبخش خصوصی را جلب کند/ چشم‌انداز توسعه چابهار توجه بیشتر مجلس و دولت را می‌طلبد

  نماینده مردم شبستر و عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در سفر به بندر چابهار و ضمن بازدید از پروژه‌های عمرانی و فرهنگی مختلف منطقه جلسات متعددی هم با چهره‌هایی همچون مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، نمایندگان شورای هماهنگی مناطق آزاد، اعضای اتاق بازرگانی، تجار و فعالین اقتصادی و تولیدکنندگان سطح منطقه آزاد و نمایندگان آنها داشت .

 • فرآوری محصول انار خاش نیازمند حمایت دولت

  فرآوری و بسته بندی و برندسازی محصولات کشاورزی از دغدغه‌های مهم فعالان این عرصه بوده که نیازمند توجه و نگاه ویژه دولت هستند و فرآوری محصول انار یکی از درخواست ها و مطالبات به حق باغداران در شهرستان خاش به شمار می رود که انتظار دارند در دولت به این نیاز آنها پاسخ داده شود .

 • چابهار، اکسیژن توسعه کشورهای منطقه

  چابهار مسیر ناگزیر هند و افغانستان و تامین کننده منافع این دو کشور دو شریک آمریکا است و اگر بخواهد معافیت تحریمی بگیرد؛ به جهت سرمایه‌گذاری عمده هند در آن معافیتی موقت نخواهد بود .

 • معدن کرومیت کوه بیرک در انتظار مجوزهای زیست محیطی

  نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی و ناظر مجلس در شورای معادن استان گفت: مجوز استخراج معدن کرومیت کوه بیرک با رعایت استاندارد ها و شاخص های زیست محیطی در دستور کار این شورا   قرار گرفته است .

 • اختصاص سه میلیارد تومان به نوعروسان سیستان و بلوچستان

  معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اهمیت موضوع ازدواج در رسالت خطیر کمیته امداد امام (ره) و تاکید بر لزوم ارایه تسهیلات به جامعه‌ی هدف در این زمینه علاوه بر رعایت دستورالعمل های جاری این نهاد اهتمام ویژه در زمینه تسریع در امر اولویت‌بندی بر مبنای مناطق محروم در دستور کار قرار دارد .

 • استاندار سیستان و بلوچستان:

  کارها در حوزه معادن باید به موازات شرایط روز دنبال شود

  استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کارها در حوزه معادن باید به موازات شرایط روز دنبال شود تا از برنامه ها عقب نمانیم، زیرا سرمایه گذار بخش خصوصی زمانی سرمایه گذاری می کند که همه مشکلات در این حوزه برطرف و زمینه فعالیت برای او فراهم باشد.

 • رشد ۴ برابری ظرفیت پرورش کبک در سراوان

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان گفت: با سفر وزیر جهاد کشاورزی در دی‌ماه سال جاری به شهرستان وپیگیری های انجام شده سازمان جهادکشاورزی استان ظرفیت پرورش کبک از ۵۶۷۰قطعه به ۲۲۷۰۰قطعه افزایش یافته که رشد 4 برابری داشته است .

 • توزیع 31 هزار اصله نهال خرمای پیارم در سیستان و بلوچستان

  معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 31 هزار اصله نهال خرمای پیارم یارانه ای بین نخلکاران سيستان و بلوچستان توزیع شد .

 • اعلام آمادگی چابهار برای تکمیل پروژه اقتصادی چین-پاکستان

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از آمادگی این منطقه برای تکمیل پروژه اقتصادی چین - پاکستان خبر داد و گفت: منطقه آزاد چابهار آمادگی خود را به مقامات مسوول چینی و پاکستانی در راستای تکمیل پروژه اقتصادی سی‌پک (CPEC) اعلام کرد .

 • درخواست چینی ها برای فعالیت دارویی در چابهار

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از پیشنهاد چینی‌ها برای تولید دارو در این منطقه با هدف توزیع و مصرف در کشورهای مسلمان با برند حلال خبر داد .

 • حفاظت از منابع آب و خاک اولویت مهم در دلگان

  بهره گرفتن از ظرفیت ها، حفاظت از منابع آب و خاک در جهت حمایت از مردم از اولویت های مهم مسئولان در شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان است .

 • پیشرفت ۱۵ درصدی فولاد مکران

  مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ساخت مجتمع فولاد مکران به پیشرفت فیزیکی 15 درصدی رسید.

 • تدوین شاخص‌های فقر و زنجیره توانمندسازی نیازمندان سیستان و بلوچستان

  قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: به منظور   شناسایی افراد لازم الحمایه در شهر، روستا و عشایر و همچنین سیاست‌های احسان و حمایت از نیازمندان مصوب هیأت امنای کمیته امداد امام (ره)مبنی بر تعیین شاخص‌‌های فقر و محرومیت برای شناسایی نیازمندان ، همزمان در کل کشور پروژه شناسایی نیازمندان ورصد فقر در استان سیستان و بلوچستان اجرا می شود .

 • افزایش 50 درصدی کاشت چای ترش در دلگان

  مدیر جهاد کشاورزی دلگان گفت: در سال زراعی جاری ، ۶۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به کشت چای ترش اختصاص داده شده که نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است .

 • آمریکا بندر چابهار را از تحریم‌ها معاف کرد

  وزیر امور خارجه آمریکا از معافیت بندر چابهار از تحریم‌ها خبر داد و اعلام کرد که این اقدام در راستای کمک به توسعه اقتصادی افغانستان صورت گرفته است .

 • بازدید استاندار سیستان وبلوچستان از ظرفیت های کشاورزی میرجاوه

  استاندار سیستان و بلوچستان به همراه فرماندار شهرستان میرجاوه، مدیر کل حوزه استاندار، مدیر کل جهاد کشاورزی و تعدادی از مدیران اجرایی استان از نخلستان تازه کشت شده خرمای پیارم بازدید کردند .