• یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 892-1887-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

«علي شهري» هنرمند سيستان و بلوچستاني از دنيا رفت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: استاد علی شهری شب گذشته در 64 سالگي درگذشت.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان نورالله برشان افزود: استاد علی شهری پس از دو سال دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان سرانجام شب گذشته دار فانی را وداع گفت.

 

وی اظهار داشت: این استاد بزرگ در مدت ریاست خود در انجمن سینمای جوانان ایران دفتر زاهدان قریب بر 700 نفر هنرجو را آموزش داده است و همچنین این انجمن را به بهترین تجهیزات روز تجهیز کرد.

 

برشان خاطر نشان کرد: استاد علی شهری سرمایه بزرگی برای استان سیستان و بلوچستان بود و حتی این فرد بيش  از 50 سال در عرصه هنر تلاش و در دوران خدمت خود به هنر استان هیچ گونه بی احترامی نسبت به هنرمندان و یا هنرجویان از سوی او صورت نگرفت.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه گفت: یکی از اقدامات بزرگ این استاد در کشور آموزش عکاسی به ناشنوایان بود که برای اولین بار در کشور از سوی این هنرمند صورت گرفت و از میان هنرمند ناشنوایان عکاس تربیت کرد.

 

وی اظهار داشت: آموزش مدرسین و نحوه آموزش به ناشنوایان را این استاد برای اولین بار ارائه داد و روی هم رفته آثار و نام نیکی از خود بر جامعه هنری استان برجا گذاشت.

 

نورالله برشان گفت: استاد علی شهری در مدت حضور خود در عرصه هنر مقام های مختلفی را کسب کردند که آخرین آنها کسب عنوان برترین دفتر انجمن سینمای جوانان ایران در سال گذشته بود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پایان خاطر نشان کرد: پیکر هنرمند و استاد بزرگ علی شهری 13 اردیبهشت ماه سال 89 از مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری زاهدان تشیيع و در قطعه هنرمندان بهشت محمد رسول الله زاهدان به خاک سپرده خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: