• چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-9214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاددانشگاهی استان تاکید کرد؛

فرهنگ‌سازی طرح احیاء و تعادل‌بخشی منابع آب، راه مقابله با بحران آبی سیستان و بلوچستان

رئیس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان فرهنگ سازی و اطلاع رسانی اهداف و ابعاد طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی را تنها راه مقابله با بحران آب این استان دانست و گفت: جهاددانشگاهی واحد استان در این زمینه با جدیت تلاش می کند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر منصور تاجری در نشست اعضای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی استان اظهار کرد: در سال 93 از طرف وزارت نیرو طرحی تحت عنوان احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی مصوب شد که با همکاری سایر دستگاههای اجرایی، عملیاتی شود.

تاجری با اشاره به فلسفه ذاتی جهاد دانشگاهی که نهادی علمی و دانشگاهی است، افزود: جهاددانشگاهی با توجه به وظایف و ماموریت‌های ویژه که در حوزه‌های فرهنگی، تحقیقاتی، آموزشی و پژوهشی، تبدیل فناوری و فعالیت در زمینه‌های فرهنگ‌سازی و رسانه داشته به عنوان متولی و مجری برگزاری طرح احیا و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی در استان‌ها بوده است.

وی ادامه داد: با ارزیابی‌های انجام گرفته از جهاددانشگاهی در چند استان کشور، این نهاد به خوبی توانسته با بهره‌گیری از پتانسیل و ظرفیت‌های نیروی انسانی، دانشگاهی و دانشجویی که در اختیار دارد این طرح را اجرایی و عملیاتی کند.

رئیس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: یکی از کلیات مهم برای عملیاتی شدن این طرح، فرهنگ سازی مدیریت آب می‌باشد که امید است بتوان با نشست‌هایی، کارگاه‌ها و برنامه‌های پیش بینی شده به اهداف کلی اجرای این طرح دست یافت.

وی ضمن تشریح برنامه ها و فعالیت هایی که تاکنون در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زمینی استان انجام شده است، گفت:  با توجه بحران آب در استان تنها راه برای مقابله با این بحران، اطلاع‌رسانی و فرهنگ سازی این طرح می باشد که جهاددانشگاهی واحد استان تاکنون در این زمینه توفیقات خوبی داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: