• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-2190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار خاش:

پاسخگویی و مسئولیت پذیری دارای جایگاه و ارزش معنوی است

فرماندار شهرستان خاش گفت: در جامعه اسلامی که حرکت توحیدی و جلب رضایت پروردگار مدنظر می باشد، امانت داری، پاسخگویی و مسئولیت پذیری دارای جایگاه و ارزش معنوی و درجه است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان حمیدالدین یوسفی در نشست اعضای شورای اداری شهرستان خاش بیان کرد: مدیران و مسئولان دستگاهها و نهادها منتی بر مردم ندارند و باید با خدمتگذاری شایسته بتوانند نوکری خود را نشان دهند .

وی افزود: نگاه ابزاری به پست و مسئولیت نوعی آفت و آسیب است که از قبل و طریق آن به کشور و نظام خسارت وارد می شود .

مقام عالی دولت در خاش تاکید کرد: مدیران با امانت داری باید در جامعه اعتماد سازی کنند و بهترین و شایسته ترین خدمات را برای مردم انجام دهند .

یوسفی ادامه داد: مردم با رای مستقیم خود در انتخاب رئیس جمهور و نمایندگان و شوراها و خبرگان رهبری نقش آفرینی دارند لذا اثرگذاری و نقش حضور مردم را باید با خدمت به آنان برجسته ببینیم زیرا در چهل سال خلق حماسه توانسته اند عظمت و ابهت نظام را به دنیا نشان دهند .

فرماندار خاش ادامه داد: همراهی و همگامی مردم با دولت مردان در چهل سال اخیر به زیبایی تحریم ها و فشارها را بی اثر ساخته است .

یوسفی تاکید کرد: تکامل و اراده ملت در کنار مدیریت هوشمندانه و رهبری مقام عظمای ولایت توطئه های دشمنان را نقش بر آب کرده و خوشحال هستیم یک پیمان بین المللی با همت و اراده مردم و دولتمردان کشور در یک اجماع جهانی شکل گرفت که نقش ملت برجسته بود و دستاوردهای آن نیز ملموس است و گر چه یک ابرقدرت متکبر از آن جدا شده ولی با همت و اراده مردم و همت مسئولان با شایستگی از مشکلات عبور می کنیم و قطعا با تقویت اتحاد و همبستگی علیرغم تکثر و اختلافات سلیقه ای می توانیم زیبائی کشور را به دنیا نشان بدهیم و از موجودیت نظام پاسداری کنیم .

وی با اشاره به اینکه قانون را مدیران باید به نفع مردم تلطیف کنند و مدبرانه و با دانش برنامه ریزی داشته باشند، تاکید کرد: جاذبه بر دافعه در مدیران باید پیشی بگیرد و تکریم و اخلاق باید مورد توجه باشد و همگان با برنامه پای کار باشند و به بهترین شیوه اعتماد و امید را در مردم افزایش دهند .

یوسفی اظهار داشت: مدیران با پیگیری از سوی مدیران بالادستی باید سهم توسعه و پیشرفت شهرستان را بگیرند زیرا اعتبار و بودجه و امکانات وجود دارد و موفقیت مدیران در پیگیری ها است .

فرماندار خاش از مدیران خواست: برنامه چهارساله خدمتی داشته باشند و بدون برنامه به دفتر فرماندار نیایند و افق و نگاه شان باید توسعه محور باشد تا به بهترین شیوه از فرصت بهره ببرند و بهترین خدمت را عاشقانه به مردم ارائه دهند .

یوسفی داشتن روحیه خدمتی و عشق و حرکت جهادی و تلاش برای جهش شاخص ها را لازمه کار مدیران عنوان و تاکید کرد: 650 میلیارد تومان سهم اشتغالزایی در استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اعلام شده و سهم خاش سی و پنج میلیارد می باشد لذا هنر مدیران جذب اعتبارات حوزه اشتغال است و در همین مبحث تسهیلات با شیوه بسیار آسان و تسهیل شده و بدون سود به متقاضیان پرداخت می شود .

فرماندار خاش گفت: شش میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایی با اختیار استاندار و پانزده میلیارد تومان با حمایت مسئولان کشور پرداخت می شود لذا از مدیران و شوراها و دهیاران می خواهیم این مبحث را اطلاع رسانی کنند زیرا فرصت تا شهریورماه بوده و از زمان در اختیار بهره ببریم .

وی مقابله با خشکسالی و اثرات سوء آن را در گرو همکاری مردم و صرفه جویی و مدیریت بحران و فرهنگ سازی متذکر شد تا نارضایتی به وجود نیاید .

وی حضور مدیران در مناطق روستایی را با هدف بررسی مشکلات و تلاش برای حل آنها و امیدبخشی در جامعه خواستار شد و تاکید کرد: مدیران به عنوان نماینده عالی دولت از برنامه و شاخص عملکردی نباید فاصله بگیرند و اجرای عدالت و امنیت و تامین معیشت مردم مورد توجه آنها باشد و به حقوق اساسی مردم احترام بگذارند .

وی کار کردن مخلصانه و دور شدن از باند و جناح بازی ها را به مدیران یادآور شد و تاکید کرد: مدیران باید از ظرفیت های در اختیار اعم از منابع و علما، شوراها و دولت و نماینده مردم در مجلس بهره ببرند و از اختلاف و فرسایش اجتناب کنند و هم افزایی و دور شدن از مسیر دشمن مدنظر باشد .

وی ضرورت تنظیم بازار و تلاش برای حل مشکلات و نیازهای معیشتی مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: در مبحث برجام و حوادث بعد از آن و سوءاستفاده از گرانی ارز فشارهایی به مردم وارد شده لذا از مدیران می خواهیم به دغدغه های مردم پاسخ بدهند .

امام جمعه شهرستان خاش با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و  خیر مقدم به محضر فرماندار جدید این شهرستان و بر شمردن اهمیت خدمت رسانی به مردم گفت: خدمت رسانی به مردم و احترام گذاشتن به حقوق مردم و داشتن تعامل با همدیگر لازمه کار و رسیدن به موفقیت مدیران است .

حجت الاسلام غلام رضا دهقان با اشاره به اینکه ایران اسلامی حسن نیت و خیرخواهی و دلسوزی خود را در مبحث برجام به دنیا نشان داده است بیان کرد: دشمنان مستکبر و در راس آمریکا نشان دادند که عهدشکن بوده و نیت پلید و تفرقه افکنانه و کینه توزانه خود را در مبحث پاره کردن پیمان نامه بین المللی برجام به نمایش گذاشت .

امام جمعه خاش با بیان اینکه تحریم ها و فشار ها زندگی را بر مردم سخت کرده و دولت را نیز در تنگنا قرار داده و متاسفانه در این موضوع برخی افراد سودجو به گرانیها دامن زدند و مشکلاتی را در کشور پدید آوردند که امیدواریم با درایت مدیران مشکلات حل شوند .

مولوی محمدعلی شهنوازی امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش هم با اشاره به اینکه خدمت به مردم حسن و ارزش کار مدیران را نشان می دهد گفت: بهترین مردم کسانی هستند که خدمتگذار مردم بوده و با شایستگی برای حل مشکلات در جامعه تلاش می کنند .

مهدی اسماعیلی رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان خاش هم با تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و قدردانی از اقدامات و حمایت های مقام معظم رهبری و دولتمردان از مدیران بومی حضور فرماندار جدید را گرامی داشت و گفت: عملکرد دولت در مبحث گماردن مدیران توانمند بومی قابل تقدیر است .

وی اظهار داشت: در مبحث تنظیم بازار کارهای بزرگی انجام شده که امیدواریم با تلاش های مسئولان در ماه مبارک رمضان و فصول دیگر از سال شاهد محو شدن گرانی ها و تامین نیازهای معیشتی مردم باشیم .

وی ادامه داد: مردم خاش در کنار مسئولان به حفظ نظام اسلامی و اجرای سیاستهای کشور می اندیشند .

عیدمحمد قلندرزهی رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش هم با بیان اینکه مردم سرمایه های اصلی و سایه های نظام هستند و باید به نیازهای آنان پاسخگو باشیم گفت: موفقیت مدیران در ارتباط با مردم و کاهش دادن فاصله ها است .

وی اظهار داشت: خروج آمریکا از برجام به اتحاد میان دولت و ملت قوت بخشید و زمینه برای حمایت از تولیدات داخلی فراهم گردید که در این راستا باید مدیران با همگامی و تعامل بتوانند به تحقق شعار سال و اهداف مدنظر رهبری و دولت کمک کنند .

وی ضرورت توجه به نیازهای مردم در حوزه های مختلف و از جمله بهداشت و درمان و تامین پزشک منطقه ایرندگان تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: