• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان کرد:

رشد 57 درصدی صادرات کالا از سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: کل صادرات از گمرکات و بازارچه های مرزی استان طی  3 سه  ماهه ابتدایی سالجاری  به وزن 432 هزار و 534 تن با  ارزش  139 میلیون و 965 هزار و 109 دلار می باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ لحاظ ارزش 57 درصد افزایش داشته است. .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نادر میرشکار افزود: میزان صادارت در 3 ماهه امسال از گمرکات استان به ارزش 49 میلیون و 513 هزار و 332 دلار و از بازارچه های مرزی استان نیز به ارزش 90 میلیون و 451 هزار 777 دلار می باشد که سهم صادرات از گمرکات استان 35.5 درصد و سهم صادرات از بازارچه های مرزی استان 64.5 درصد بوده است .

میرشکار بیان کرد: آمارها حاکی از این است که  بازارچه های مرزی  استان عملکرد صادراتی قابل توجهی را  به خود اختصاص داده اند و از دلایل عمده افزایش  صادرات می توان  به دسترسی آسان به بازارهای کشورهای همسایه ، سهولت فرایند انجام صادرات و نیز  بوروکراسی اداری کمتر  در  بازارچه ها اشاره کرد.

وی در خصوص صادرات به کشور پاکستان در 3 ماهه امسال گفت: کل صادرات استان از طریق گمرکات رسمی و بازارچه های مرزی به کشور پاکستان طی 3 ماه سالجاری به ارزش 83 میلیون و 448 هزار و 321 دلار می باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 107درصد افزایش داشته است .

میرشکار افزود: از مجموع کل صادارت استان در بازه ی زمانی 3 ماهه امسال  حدود 59.5 درصد صادرات استان  به کشور پاکستان انجام گرفته است و مصالح ساختمانی (سیمان)، گوجه فرنگی ،هندوانه ، گاز  عمده کالاهای می باشند که به این کشور صادرات شده است .

وی ادامه داد : کل صادرات استان از گمرکات و بازارچه های مرزی به کشور  افغانستان طی 3ماه سالجاری به ارزش 55 میلیون و 158 هزار و 420 دلار می باشدکه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 18 درصد افزایش داشته است .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در پایان  خاطرنشان کرد: از میزان کل صادارات استان در 3 ماهه ابتدایی سال 97 حدود  39 درصد صادرات استان به کشور افغانستان انجام گرفته است و عمده کالاهای صادراتی به این کشور در این مدت شامل مصالح ساختمانی (سیمان)، گوجه فرنگی ، هندوانه ، سیب درختی می باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: