• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-5184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

شناسایی ظرفیت های سیستان و بلوچستان از راههای مناسب توسعه استان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: شناسایی توانمندی ها و ظرفیت های سیستان و بلوچستان و بهره گیری از نیروی جوان بومی منطقه از جمله راههای مناسب در بحث اشتغال و توسعه این استان است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نورا افزود: استفاده از فرصت های ویژه سیستان و بلوچستان همچون مرز، معادن، منطقه آزاد و مانند آن می تواند در رونق و اشتغال مردم این استان نقش موثری داشته باشد.

نورا در ادامه گفت: فرمانداران موظف به تدوین شناسنامه و سند جامع از شهرستان حوزه خود هستند.

معاون استاندار تاکید کرد: روند بررسی طرح ها در سیستان و بلوچستان با جدیت دنبال می شود به طوری که دستگاه‌های اجرایی هم مکلف شدند تا حصول نتیجه همراه با متقاضی در سیستم بانکی طرح‌ها را رصد ‌کنند.

وی افزود: بانک ها نیز متعهد شدند طرح هایی که مصوب شده را با سهل ترین روش و تضمین حداقلی پرداخت کنند .

معاون استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با اختصاص و پرداخت اعتبارات اتفاقات مهم در حوزه اشتغال زایی استان رقم خواهد خورد به طوری که حدود 14 هزار شغل ایجاد می شود.

وی در ادامه افزود: هم اینک سه تیم از وزارت کشور کار تدوین سند توسعه جنوب این استان را انجام می دهند که پس از تکمیل، این سند تقدیم رئیس جمهوری می شود .

معاون استاندار گفت: بنا به دستور رئیس جمهوری بابک دین پرست معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور طی یک برنامه 6 روزه از 12 شهرستان جنوب این استان دیدن و از نزدیک پیگیر برنامه های اجرایی و مشکلات مردم این مناطق شد .

وی هدف سفر معاون وزیر کشور به جنوب سیستان و بلوچستان را پیگیری وعده های داده شده در سفر قبلی رئیس جمهوری و هیات وزیران به این استان عنوان کرد .

وی ادامه داد: مدیران دستگاههای مختلف سیستان و بلوچستان مصوبات سفر وزیر کشور به سیستان را به طور جدی در سطح ملی پیگیری کنند .

نورا اظهار کرد: امسال محدودیت هایی در بحث اعتبارات و کاهش هزینه دولتی وجود دارد که این امر نباید در کیفیت خدمات و برنامه های بهره وری سازمان ها ایجاد مشکل کند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان افزود: دولت الکترونیک یکی از راههای مناسب و مهم در زمینه توسعه و پیشرفت به شمار می آید که توجه و عملیاتی شدن آن نقش مهمی در خدمت رسانی به مردم دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: