• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-5384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

قاچاق سوخت فضای نامطلوبی را در سیستان و بلوچستان به وجود آورده است

استاندار سیستان و بلوچستان در کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: قاچاق سوخت خسارت های جبران ناپذیری به ما وارد کرده است ما می‌توانیم با رفتار انقلابی و وحدت و همدلی جلوی فساد و قاچاق سوخت که معضل استان و موجب خسارات انسانی زیادی شده را بگیریم .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان احمد علی موهبتی افزود: قاچاق سوخت یا هر کالای دیگری باعث کند شدن روند تولید می شود و عدم تولید باعث کند شدن پیشرفت و تغییر فرهنگی می‌گردد .

موهبتی افزود: کلیه دستگاه‌های امنیتی کشور، از جمله؛ شورای امنیت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، اعلام آمادگی نسبت به حل معضلات و مشکلات این استان کردند لذا بهترین فرصت است که ضمن جمع بندی معضلات حوزه سوخت ,راهکارهایی که حاکی از شور و خرد جمعی و همدلی کلیه مسئولان می‌باشد را به مرکز انتقال دهیم و همسو با تمامی مدیران و نمایندگان ,کمر همت برای رفع مشکلات این استان ببندیم و از تمامی فرصت ها استفاده کنیم .

این مقام مسئول بیان داشت: اشتغال و داشتن شغل در این استان  به واسطه مشکلات اقلیمی شرایط نامطلوبی دارد و معیشت مردم و اقتصاد کشور در شرایط اضطرار قرار دارد و موضوع قاچاق سوخت در این شرایط بحرانی، فضای نامطلوبی را برای مردم استان به وجود آورده که با همت و همدلی مسئولین و خود مردم باید رفع و رجوع شود .

موهبتی در این نشست مدیران ذیربط را به صداقت و شفاف صحبت کردن با مردم دعوت کرد و افزود: انتهای راه کج چاهی است که به فنا و نابودی می رود پس بیاییم برای مردم حریم امن به وجود آوریم و به کسانی که با صداقت کار می‌کنند بال و پر دهیم نه اینکه برای آنها مشکل ایجاد کنیم و سنگ اندازی نماییم .

استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر اتحاد بین مردم, مدیران ,نمایندگان و مسئولان استانی بیان کرد: باید در استان تصمیم واحد بگیریم و با تفاهم جمعی به یک چاره اندیشی واحد برسیم و تا زمانی که به یک تصمیم گیری واحد برای حل معضلات استان نرسیم در مرکز هیچکس برای ما تصمیم نخواهد گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به مصوبات شورای تامین گفت: روسای ادارات ذیربط تا پایان آذرماه موظف هستند کلیه گلوگاه ها را به سیستم های امنیتی, دوربین و امکانات الکترونیکی مجهز نمایند تا دستگاه‌های نظارتی بتواند مسائل را به بهترین نحو رصد نمایند .

استاندار ضمن اتمام حجت با همه مدیران کل دستگاه‌های اجرایی افزود: وظیفه ما هماهنگی و نظارت است لذا بی تفاوت بودن نسبت به امور ما را به فلاکت می‌کشاند و انتظار این است که نسبت به سرنوشت هم بی تفاوت نباشیم .

موهبتی با تاکید بر این موضوع که اصلاح و راه درست رفتن را باید از خود شروع کنیم اظهار کرد: در این جلسه از سیستم اطلاعاتی می خواهم که قبل از هر کس عملکرد من به عنوان استاندار و معاونین و مدیران کل و فرمانداران را رصد کند و با هرگونه خلافی طبق وظیفه خود برخورد نماید .

وی گفت: سوخت در این استان باید عادلانه توزیع شود و باید فرقی بین مردم این استان با استان های دیگر که آزادانه و بدون محدودیت سوخت در اختیار دارند باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان از همه مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست که آمار و اطلاعات خود را طبق یک فرمت نرم افزاری تهیه و تجزیه و تحلیل کنند و در قالب نمودار ارزیابی نمایند و چالش ها و آسیب ها را جمع بندی نمایند و برای تک تک آنها تدبیر و چاره اندیشی کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: