• دوشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 958-1287-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

ساخت دهکده ساحلی موج سواری در چابهار

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان از ساخت دهکده ساحلی ورزش های دریایی در بندر رمین با محوریت موج سواری خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر کامبیز مشتاق گوهری با اشاره به اینکه راه اندازی خط کشتیرانی بین عمان و چابهار به زودی اجرایی خواهد شد، بیان داشت: در گام نخست این خط دریایی هفته ای یکبار مسافران را در مسیر مسقط- چابهار جابه جا خواهد کرد.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان ساخت: در صورت استقبال گردشگران و مسافران از این خط دریایی، بدون شک تعداد سفرهای دریایی در این مسیر در طول هفته افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه تصریح کرد: شناوری که قرار است در این مسیر تردد کند نیز مشخص شده است و هم اکنون سرمایه گذار بخش خصوصی در حال نهایی کردن مقدمات فعالیت این شناور است.                                                               

به گفته این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان ، راه اندازی این خط کشتیرانی تاثیر بسیار خوبی در گردشگری دریایی منطقه خواهد داشت که امیدواریم با افزایش تعداد شناورها در این مسیر شاهد رونق هر چه بیشتر سفرهای دریایی در دریای عمان باشیم.

وی اذعان داشت: خط مسافربری دریایی در مسیر عمان- چابهار با همکاری مشترک استانداری، اداره بنادر و دریانوردی استان و اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و از طریق مذاکرات متعدد با شرکت سرمایه گذار عمانی راه اندازی خواهد شد.         

دکتر مشتاق گوهری همچنین از انجام برنامه ریزیها برای راه اندازی خط کشتیرانی در مسیر چابهار- قشم – کیش خبر داد و گفت: راه اندازی این خط دریایی به زمان بیشتر نیاز دارد که انتظار می رود در سال آینده شاهد تحقق این امر مهم در امر گردشگری دریایی منطقه باشیم.

این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان در ادامه گفته های خود از ساخت دهکده ساحلی موج سواری در ساحل شهرستان بندر رمین خبر داد و گفت: ورزش های دریایی از جمله غواصی و موج سواری از جذابیت بسیار زیادی برای گردشگران برخوردار هستند.

وی اذعان داشت: شهرستان ساحلی بندر رمین نیز به دلیل موقعیت خاص موج های منطقه که شرایط مناسبی را برای موج سواری به وجود می آورد، در مقایسه با سایر آبهای ساحلی دریای عمان از موقعیت بهتری برای انجام ورزش موج سواری برخوردار است.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان، بیان کرد: بنابراین ساخت دهکده ساحلی ورزش های آبی در شهرستان رمین با محوریت موج سواری در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قرار گرفته است.

وی در ادامه گفته های خود بیان داشت: بر اساس مطالعات صورت گرفته ، انتظار می رود این دهکده ساحلی موج سواری برای تابستان سال آینده آماده خدمات رسانی به گردشگران و علاقه مندان به ورزش های آبی به ویژه موج سواری باشد.                  

دکتر مشتاق گوهری یادآور شد: امسال نیز در این منطقه شاهد برگزاری مسابقات موج سواری بودیم که بسیار نیز مورد استقبال قرار گرفت.

به گفته مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان طی سالهای اخیر با تبلیغات صورت گرفته ، آشنایی با ورزش مفرح موج سواری بیش از پیش در میان مردم و بومیان سواحل دریای عمان معرفی شده است.                   

وی خاطرنشان ساخت: انتظار می رود با ساخت دهکده ورزش های دریایی در بندر رمین، شاهد تحولی بزرگ در زمینه گردشگری دریایی در نوار ساحلی دریای عمان باشیم.                                                                                           

به گفته وی، بر اساس مطالعات صورت گرفته در دهکده ساحلی رمین، اقامتگاه های بوم گردی نیز جهت اسکان گردشگران احداث خواهد شد.


انتهای پیام