• سه شنبه ۳۰ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 959-6084-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بیان کرد:

راه اندازی ایرلاین اختصاصی چابهار

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار گفت: مذاکراتی برای ایجاد ایرلاین اختصاصی چابهار با محوریت هواپیماهای "کارگو" انجام شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کردی افزود: الحاق بندر چابهار به منطقه آزاد و احداث زیرساخت مهمی چون فرودگاه در توسعه منطقه آزاد چابهار نقش بسزایی دارد.

وی بیان کرد: الحاق بندر شهید بهشتی به منطقه آزاد چابهار به لحاظ تسری قانون برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران هم مفید خواهد بود.

کردی افزود: چابهار یک ظرفیت ملی برای حضور بین المللی است. نگاه ها در آینده به سوی چابهار متمرکز می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار خاطرنشان کرد: چابهار یکی از نقاط راهبردی و منطقه ای طلایی برای حضور و سرمایه گذاری کشورهای جهان است و همچنین می تواند برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند نیز مفید واقع شود.

وی اظهار کرد: چابهار پیشانی توسعه ایران اسلامی است و پس از تکمیل زیرساخت ها می تواند به منطقه ای کلیدی برای توسعه کشورهای همسایه تبدیل شود.

کردی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی خواست از فرصت های به وجود آمده نهایت استفاده را داشته باشند و فعالیت های اقتصادی و تجاری را در بندر چابهار گسترش دهند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بیان کرد: احداث کارخانه فولاد مکران در پیکره هشتم صنعتی یکی از طرح های مهم است که با راه اندازی آن بیش از 400 نفر مشغول به کار می شوند.


انتهای پیام