• سه شنبه ۳۰ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 959-6184-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

ترکان:

چابهار به واسطه اقیانوس هند یک رابطه بین المللی و وسیع با سایر کشورها دارد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مهم ترین کار و اولویت در منطقه آزاد چابهار "توسعه جوامع محلی" و توجه به معیشت مردم است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، اکبر ترکان در نشست شورای معاونین و مدیران سازمان در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه روستای تیس در توسعه جامعه محلی در چابهار اضافه کرد: به توسعه تیس بیشتر توجه کنیم. این روستا نیازمند توجه بیشتر سازمان منطقه آزاد چابهار است. در واقع تیس نیازمند اقدامات قابل توجه است.

وی اظهار داشت: افزایش ظرفیت در بندر شهید بهشتی چابهار با طرح های توسعه ای در این بندر در دستور کار قرار گرفته و شرایط بسیار خوبی در این بندر وجود دارد.

ترکان با اشاره به فرودگاه جدید منطقه آزاد چابهار گفت: تا احداث فرودگاه جدید چابهار توصیه می کنم همکاری و تعامل با فرودگاه کنارک به خوبی گذشته ادامه داشته باشد.

ترکان هم چنین بر برنامه ریزی سازمان منطقه آزاد چابهار در توسعه و برپایی کاشانه میهمان ها در چابهار برای توسعه گردشگری هرچه بیشتر در این منطقه تاکید کرد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره اهمیت صید و صیادی در چابهار گفت: باید از ظرفیت های صیادی در نواحی همجوار هم چون کنارک استفاده کرد. در منطقه صیادان ماهری هستند ولی نیاز دارند تا قایق ها و تکنولوژی های جدید را به کار خود اضافه کنند که منطقه آزاد چابهار می تواند به آنها کمک کند.

وی ویژگی های مناطق آزاد فعلی و جدید را ارتباط با همسایگان دانست اما چابهار را در این میان یک استثناء معرفی کرد و گفت: چابهار به واسطه اقیانوس هند یک رابطه بین المللی و وسیع با سایر کشورها دارد.


انتهای پیام