• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-786-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

ارائه بیش از 4میلیون نفر- ساعت آموزش فنی و حرفه‌ای در استان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان از ارائه بیش از 4میلیون و 186هزار و 428 نفر- ساعت آموزش های های فنی و حرفه ای در سال  95  در بخش دولتی خبر داد .

محمد جهانتیغی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: این آموزش ها در راستای افزایش تولید ملی و ایجاد اشتغال پایدار در استان ارائه شده است .

وی تصریح کرد: از مجموع آموزشهای ارائه شده در سال 95یک میلیون و 830هزار و 611 نفر ساعت آموزشهای مهارتی به بانوان و 2میلیون و 224 هزار و997نفر ساعت آموزشهای مهارتی برای آقایان و130 هزارو 820 نفرساعت به صورت مشترک اجرا شده است .

جهانتیغی خاطرنشان کرد: آموزشهای ارائه شده معادل 25 هزار و 9 نفر دوره آموزشی بوده و بر اساس ظرفیت ها، نیازهای بازار کار استان و امکانات آموزشی موجود اداره کل و مراکز تعریف شده است .

وی اذعان کرد: در راستای همه گیر شدن مهارت ها و تخصص ها در میان مردم می توان به توسعه و گسترش آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای در مناطق توسعه نیافته پرداخت تا از این طریق بستر سازی ایجاد اشتغال پایدار در استان فراهم شود .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ادامه داد: اهميت دادن به مهارت ها به عنوان ابزاري براي كسب موفقيت نوعی سرمایه گذاری در ایجاد اشتغال و تولید است ضروري است كارفرمايان و افراد به ميزان تقاضا براي كسب مهارت ، مشاركتشان را افزايش دهند. نهادهاي دولتي نقش كليدي در اين بازي دارند ‌چون نهادهاي دولتي خودشان كارفرماهاي بزرگي هستند .

جهانتیغی بیان کرد: سنگ زيربناي موفقيت به درك ارزش مهارت ها از سوي افراد ، ‌شركت ها و دستگاه‌هاي دولتي وابسته است. بيشتر افراد و سازمان ها بايد متقاعد شوند كه موفقيت درآينده وابسته به ارتقا سطح مهارت‌هايشان است اگر افراد و سازمان‌ها باور كنند كه ارتقا مهارت ها امري ارزشمند است آن را در اولويت قرار مي دهند.


انتهای پیام