• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-5685-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

/همه بیایید/

معاون استاندار عنوان کرد:
77 هزار رای اولی سیستانی و بلوچستانی آماده خلق حماسه

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان وبلوچستان گفت: 77هزار نفر رای اولی در استان برای نخستین بار درانتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت می کنند .

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان علی اصغر جمشید نژاد در جمع خبرنگاران افزود: مردم سیستان و بلوچستان همواره در انتخابات حضور پر شور و حداکثری داشتند به گونه ای که میزان مشارکت آنان در دوره های قبل به 75 درصد نیز رسیده است .

معاون استاندار در ادامه بیان کرد: مهمترین نکته در انتخابات های مختلف استان سیستان و بلوچستان حضور حداکثری مردمان شیعه و سنی استان دوشادوش یکدیگر است که نشان از وحدت بین مذاهب و اقوام و میزان پایبندی آنها به نظام مقدس جمهوری اسلامی است .

وی اظهار کرد: خوشبختانه این روزها در سطح شهرهای این استان شور و نشاط خاص انتخاباتی به خوبی مشاهده می شود و همه در حال فعالیت و تبلیغ برای کاندیدا مدنظر خود هستند .

جمشیدنژاد با بیان اینکه وزارت کشور بعنوان مجری انتخابات تمام تلاش خود را بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای معطوف کرده است، گفت: اعتبار ایران در مذاکرات، مباحث بین المللی و سیاست خارجی، نماد قدرت و غیره بستگی به میزان مشارکت مردم در انتخابات دارد .

وی ادامه داد: با توجه به برگزاری انتخابات شوراها در بیش از 3 هزار روستا به ازای هر روستا یک شعبه اخذ رای پیش بینی شده است در حالی که در انتخابات ریاست جمهوری ضرورتا این اقتضا وجود ندارد و این امکان فراهم است که با پیش بینی شعب سیار ، اخذ رای در چند روستا با هم انجام شود .

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان همچنین گفت: در سه شهر زابل ،ایرانشهر و چابهار کلیه فرایند انتخابات شوراهای شهر و روستا به جزء مرحله شمارش بصورت الکترونیکی انجام می شود .

وی تاکید کرد: با توجه به نوع حساسیت ها و تاکید رهبر معظم انقلاب بر مشارکت حداکثری امیدواریم در این دوره از انتخابات با حضور حداکثری آحاد مردم به ویژه جوانان از استان های پیشرو در مشارکت باشیم.


انتهای پیام