• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-10214-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد:

امدادرسانی به ۴۴۳ نفر آسیب دیده در سیل جنوب استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: امدادرسانی به ۴۴۳ نفر آسیب دیده در سیل روز گدشته در جنوب استان توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر استان انجام شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان رسول راشکی افزود: در پی بروز سیلاب در جنوب استان ۵ روستا در شهرستانهای  ایرانشهر ، سیب و سوران و دلگان گرفتار سیل و آبگرفتگی و تخریب منازل شدند که نیروهای امدادی هلال احمر از همان دقایق نخست امدادرسانی به مردم گرفتار سیلاب را در دستور کار قرار دادند.

وی بیان: توسط ۸۹ نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر در قالب ۱۳ تیم عملیاتی امداد و نجات کار امدادرسانی به ۴۴۳ نفر از آسیب دیدگان صورت گرفته است .

راشکی گفت: در این راستا به ۹۲ نفر از آسیب دیدگان اسکان اضطراری داده شده است و ۲۱ خودروی گرفتار در سیلاب  توسط نیروهای جمعیت هلال احمر رهاسازی گردیده اند .

وی ادامه داد: ۱۹  باب چادر،  ۱۳۲ تخته موکت،  ۲۰۰  تخته پتو، ۱۷۸ کیلوگرم نایلون و  ۴۴۴  قوطی کنسروجات مختلف از جمله  اقلام امدادی توزیع شده بین آسیب دیدگان می باشد همچنین اقلام ضروری دیگر شامل؛ چراغ والر، فانوس، ست ظروف، کلمن آب، برنج از جمله کالاهای توزیع شده در این مدت میان مردم سیل زده بوده است.

وی در پایان گفت: کار امدادرسانی توسط  امدادگران و نجاتگران پر تلاش و خستگی ناپذیر جمعیت هلال احمر استان همچنان ادامه دارد .


انتهای پیام