• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-4884-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

فرماندار خبر داد:

اختصاص 656 میلیارد ریال برای اجرای 170 پروژه در خاش

فرماندار خاش گفت: از سوی دولت در سال جاری اعتباری بالغ بر 656 میلیارد ریال برای اجرای 170 پروژه در این شهرستان تخصصی یافته که تا حد زیادی برای حل مشکلات مردم و کمک به توسعه و عمران و آبادانی در منطقه موثر است.

محمداکبر چاکرزهی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان بیان کرد: در سالجاری 280 میلیارد و 502 میلیون ریال اعتبار عمرانی برای اجرای 142 پروژه اختصاص یافته که در 25 فصل و 63 برنامه صرف می شوند.

وی افزود: از محل اعتبارات توازن استانی و ملی نیز 376 میلیارد ریال به خاش اختصاص داده شده که در قالب 12 فصل، 19 برنامه و 27 پروژه هزینه می گردند.

فرماندار خاش اظهار کرد: اولویت مهم هزینه کرد اعتبارات عمرانی شهرستان خاش مربوط به تکمیل و اتمام پروژه های نیمه تمام سنوات گذشته و اجرای پروژه های مصوب ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: پارسال رقمی حدود 657 میلیارد ریال به این شهرستان اختصاص یافت که 140 میلیارد ریال یعنی 23 درصد آن تا پایان سال محقق شد.

فرماندار خاش با ارائه گزارشی از وضعیت اعتبارات استانی و محلی گفت: ساخت و تکمیل مدارس، خانه های بهداشت، پایگاههای اورژانس، ایجاد زیرساختهای امداد جاده ای، سالن امدادی، زیرساختهای صنعتی، گردشگری، کشاورزی، ساخت کانال، تجهیز شهرکهای صنعتی، آب و راه روستایی و عشایری، بهبود تردد عبور و مرور و غیره امسال مورد توجه است.

وی افزود: با توجه به اینکه 17 درصد از اعتبارات در اختیار استان بوده از مدیران انتظار می رود برای خدمت رسانی شایسته به مردم و جذب اعتبارات بیشتر برای اجرای طرحها و برنامه های مختلف با مدیران بالادستی خود مذاکره کنند و نماینده مردم خاش نیز از طریق رایزنی با وزیران و مقامات عالی دولت در نقش بازوی دولت به توسعه منطقه و رفع نیازهای مردم کمک می کنند.

چاکرزهی اهمیت اجرای پروژه ها در مباحث راه سازی از جمله راه مرزی روتک، راههای حوزه تفتان و نقاط روستایی، تامین آب شرب شهری و روستایی، آبخیزداری، آموزشی، اجرای زیرساختها و توسعه و اصلاح شبکه های آب و برق، گردشگری، تجمیع آرامستانها، موضوعات زیست محیطی، پوشش صدا و سیما، ایجاد زیرساختهای کوهستان پارک، جبران خسارتهای ناشی از سیل، سرما، گرما و خشکسالی ها را یادآورشد.


انتهای پیام