• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-11014-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

در پی طوفان های اخیر؛

آمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی شمال استان از مرز 5 هزار نفر گذشت

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی زابل گفت: درپی طوفان های اخیر آمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی و اورژانسهای شمال استان از مرز 5 هزار نفر گذشت.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رفعت افزود: متاسفانه به دلیل افزایش ریزگردها در منطقه سیستان، مردم با مشکلات تنفسی و چشمی مواجه شده اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی زابل در ادامه گفت: پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی و اورژانس های بیمارستانی تابعه دانشگاه جهت امدادرسانی و درمان به مردم بصورت آماده باش در آمده اند.

وی خاطرنشان کرد: منطقه سیستان به دلیل وجود همیشگی گرد وخاک به یکی از کانون های سل کشور تبدیل شده است.

رفعت تصریح کرد: استنشاق ذرات ریز گردوغبار یا همان ریزگردها در درازمدت می‌تواند باعث بروز سرطان ریه، انواع سکته و بیماری‌های قلبی و همین طور بروز نشانه‌های حمله قلبی در افراد شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی زابل همچنین از توزیع ماسک در شهرها و روستاهای منطقه نیز خبر داد.

به گزارش ایسنا، هواشناسی استان برای امروز از تداوم سرعت وزش باد در منطقه سیستان خبر داد و به شهروندان از تردد های غیر ضروری هشدار داد.

همچنین اداره راه و ترابری استان نیز از اختلال جاده ای در شمال استان سیستان و بلوچستان نیز طی دو روز آینده خبر داد.

مدیرت بحران استان سیستان و بلوچستان نیز در پی شدت گرفتن طوفان در منطقه اعلام کرد: با توجه به ‌ورزش طوفان شدید با سرعت بین ۸۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت و غلظت آلودگی هوا طی دو روز آینده در منطقه سیستان (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز  و هامون)  که اوج آن برای امروز پیش بینی می شود، آن دسته از کارکنان ادارات که دارای بیماری های تنفسی ،ریوی ،قلبی و چشمی هستند می توانند با هماهنگی و تشخیص مدیر دستگاه مربوطه تعطیل و باقی کارکنان در محل خدمت خود حضور داشته باشند.


انتهای پیام