• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-3890-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

بخشدار عنوان کرد:

اجرای 41 پروژه بهداشتی و درمانی با اعتبار حدود ۲۰۰ میلیارد ریال در خاش

بخشدار مرکزی خاش در بازدید امروز از روند احداث پایگاه اورژانس دشت رباط گفت: ۴۱ طرح عمرانی بهداشتی درمانی شامل مراکز بهداشتی و درمانی، مراکز جامع  سلامت، خانه های بهداشت، پایگاههای اورژانس بین راهی، پانسیون های اسکان پزشکان و طرح های بیمارستانی و... با اعتباری حدود 200 میلیارد ریال از منابع ملی و استانی در بخش مرکزی خاش اجرا و یا در حال اجرا می‌باشند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی شجاعی بیان کرد: تنها طی دو سال اخیر و با تقویت اعتبار بخش بهداشت و درمان در سالهای ۹۴ و ۹۵ و بر اساس نگاه توسعه متوازن وزارت بهداشت و درمان و توجه ویژه دولت به توسعه بخش بهداشت و درمان در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم، حدود ۱۴ خانه بهداشت از جمله خانه های بهداشت عباس آباد، کارواندر، گزو، موتور جمهوری، موتور قادربخش، میرزا آباد، ناصرآباد، روتک، پدگان و همچنین ۴ مرکز جامع سلامت روستایی بیلری، اسلام آباد گرنچین، ناصری، نجف آباد در حال احداث و یا مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

وی با تقدیر از پیگیریها و تلاش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و حمایت های فرماندار خاش و مدیریت میدانی مسئولین بهداشت و درمان شهرستان در توسعه فعالیتهای عمرانی این بخش گفت: هدف از ساخت و توسعه خانه‌های بهداشت مراکز سلامت ایجاد مراکزی جامع و کامل، هماهنگ، موثر و کارآمد بوده که بتواند نیازهای درمانی قشر روستایی، عشایری و شهری را تامین کند.

وی تاکید کرد: هم اکنون ۵۰ خانه بهداشت ۹ مرکز جامع سلامت روستایی در بخش مرکزی خاش فعال است که با اجرای طرح نظام سلامت و تقویت حمایتها از این بخش، بیشتر مراکز درمانی روستایی با دو پزشک اداره و بیشتر ساختمانهای درمانی فرسوده روستایی تعمیر و بهسازی و تجهیزات و  امکانات بهداشتی و درمانی بیشتری در روستاها فراهم گردید که این از برکات اجرای این طرح هوشمندانه و عدالت محور دولت است.

وی ادامه داد: طرح تحول نظام سلامت از برکات نظام و اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید است که برای خدمات رسانی مطلوبتر به بیماران مناطق محروم کشور است که از ارزوهای دیرین مردم و همچنین موکدا مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در توسعه عدالت بوده است.

شجاعی گفت: بی تردید اگر طرح تحول سلامت بخواهد مورد ارزیابی قرار گیرد، نگاه واقع بینانه به مناطق محروم و روستایی و سنجش عملکردهای ارائه شده به مردم این مناطق در سال های قبل و بعد از اجرای طرح تحول سلامت بهترین معیار است که مردم مناطق مختلف استان قدردان خدمات فوق هستند.

بخشدار مرکزی خاش افزود: علی رغم خدمات و تحولات ارزشمند حوزه بهداشت و درمان در بخش مرکزی خاش، تکمیل و توسعه روند موجود نیازمند تداوم حمایت و تخصیص اعتبارات کافی است و از سویی مرکز بهداشتی و درمانی مرز روتک، مرکز درمان بستر در دهستان پشتکوه خاش نیز از اولویتهای دولت و درخواست‌های مکرر مردمی است که در صورت تحقق خدمتی ماندگار در منطقه صورت خواهد پذیرفت.


انتهای پیام