• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-6114-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان استان:

دین مداری حلقه مفقوده دین داران است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: حکومت حضرت مهدی ویژگی هایی دارد که مهم ترین آنها عدالت گستری، رفاه و آسایش و افزایش و گسترش دانش به 25 علوم می باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام علی نقی طهرانی زاده در همایش جایگاه اهل بیت(ع)در منابع اهل سنت اظهار کرد: در بحث مهدویت بین شیعه و سنی در تئوری و مسایل کلان ارزشی وایدولوژی تفاوتی وجود ندارد تفکر مهدویت متاخذه از لسان پیامبر اکرم(ص) است و هیچ تفاوت فاحشی بین شیعه و سنی نیست مگر تفاوت جزیی و کوتاه.

وی افزود: اهل سنت معتقدند که امام مهدی (عج) متولد نشدند اما اهل تشیع معتقدند که حضرت مهدی متولد شده و در غیبت به سر می برد و تنها تفاوت در همین است و در مبنا تفاوتی وجود ندارد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان ادامه داد: خداوند وعده داده که آینده بشریت با افراد صالح است و در وعده های خداوند تخلفی وجود ندارد بلکه مهم ترین پیام قرآن تحقق پیداکردن وعده خدا است.

وی با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی باید ایمان حقیقی به خدا در حد اعلی و  عمل صالح را  از خود نشان بدهد تا حکومت صالحان برقرار شود، اظهار افزود: امروزه دین مداری حلقه مفقوده دین داران است و مومن به خدا زحمات بسیاری را متحمل می شود.

وی با توجه به آیات سوره مائده ادامه داد: خداوند می فرماید یک سری  مشخصه ها و ممیزهایی در افراد باید باشد تا امیدوار باشیم که قیام و انقلاب حضرت مهدی اتفاق بیفتداگراندیشه و تفکر ما خدا محور باشد و به خدا عشق بورزیم ودر اقدام وعمل این مهم را اثبات کنیم می توان امیدوار تر بود.

وی با اشاره به اینکه مطلب که حلقه واصله اجتماعات طلاب و روحانیون هستند و منتظران مصلح خود باید صالح باشند اذعان کرد:حکومت حضرت مهدی ویژگی هایی داردکه مهم ترین آنها عدالت گستری، رفاه و آسایش مردم، اجرای کامل مساوات، تقسیم اموال و توسعه ی صنعت و فناوری، پیشرفتهای قضاوت، حاکمیت محرومان و افزایش وگسترش دانش به 25 علوم می باشد.


انتهای پیام