• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-885-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

امام جمعه زاهدان:

رفع مشکلات مردم اولویت کاری دولت باشد

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: رفع مشکلات مردم باید در اولویت کاری دولت دوازدهم باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله سلیمانی در خطبه های نماز جمعه زاهدان افزود: ضرورت دارد دولت با توجه به بیانات مقام معظم رهبری با زمان‌بندی مناسب و مرحله‌ای به رفع اساسی مشکلات اقتصادی بپردازد.

خطیب نماز جمعه زاهدان در ادامه اظهار کرد: دولت و سایر ارکان نظام، قوه مقننه و قوه قضاییه با کمک یکدیگربا برنامه‌ریزی هدف‌دار مشکلات را حل کنند و رضایت مردم را جلب کنند.

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: نباید به کشورهای غربی به خصوص آمریکا متکی بود، باید روی پای خودمان بایستیم تا بتوانیم مشکلات بیکاری و تحریم‌های آمریکا را کنار بزنیم و به پیشرفت کشورمان فکر کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: در هفته گذشته ریاست محترم جمهوری کابینه خود و لیست وزرا را به مجلس معرفی کردند وزرایی که امیدواریم مشکلات تمام جامعه را با کمک سه قوه برطرف کنند.

وی تصریح کرد: امروزه مشکلات مردم از جمله بیکاری، تورم، پارتی بازی‌ها، مشکلات مسکن، فقر، نامنی اجتماعی مشکلات جوانان بی حجابی و مشکلات محیط زیستی که در تمام استان‌های کشور مطرح شده و این مشکلات به پرسش گذاشته شده و همه مردم به صورت واحد به این مشکلات اشاره کردند.

وی گفت: رهبر فرزانه انقلاب هفته گذشته در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری به تمام این مشکلات اشاره کردند و فرمودند دولت باید برای تمام مشکلات اساسی مردم تلاش کنند و نکته مهم دیگری که خیلی تاکید داشتند باید دولتی‌ها با اکثر کشورهای دنیا ارتباط برقرار کنند.

سلیمانی افزود: نکته دیگری که رهبر تاکید کردند مسئله مهم اقتصاد مقاومتی بود، مقام ریاست جمهوری در صحبت های خود گفتند که در دولت یازدهم کارهای مهمی در زمینه اقتصاد مقاومتی برداشته شد اما باز هم برازنده نظام و مردم عزیز کشور نیست بیشتر باید در این زمینه که حضرت آقا تاکید فراوان داشتند تلاش کرد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: نکته مهم دیگری که رهبر انقلاب فرمودند نباید به کشورهای غربی به خصوص آمریکا متکی باشیم بلکه باید روی پای خودمان باشیم تا بتوانیم مشکلات بیکاری و تحریم‌های آمریکا را کنار بزنیم و به پیشرفت کشورمان فکر کنیم.

آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه اقدام نقض و آشکار برجام را از طرف آمریکایی‌ها محکوم می‌کنیم، افزود: حفظ وحدت ملی و اجماع ملی و روند قدرت یابی ایران در منطقه خاری در چشم دشمنان اسلام است.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: دولت برای رفع مشکلات باید زمینه سرمایه‌گذاری داخلی و خصوصی را فراهم کند به گونه‌ای که در صورت تحقق این امر برای حل مشکلات اقتصادی دیگر نیازی به سرمایه‌گذاری خارجی نیز نخواهیم داشت، مردم نیز باید احساس مسؤولیت کرده و با سرمایه‌گذاری در زمینه‌های تولیدی گامی در راه رشد اقتصادی کشور بردارند.


انتهای پیام