• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-5084-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مديركل راه آهن جنوب شرق بیان کرد:

بهره‌مندی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی از تسهيلات ويژه راه آهن

مديركل راه آهن جنوب شرق گفت: قطار مسافري زاهدان به اصفهان در اوايل هفته دولت راه اندازي مي شود، به دنبال آن هستيم كه از بهترين قطارها و در بهترين زمان و ساعت ممكن قطار مسافري زاهدان - اصفهان را  راه اندازي كنيم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجيد ارجوني در دومين نشست هم انديشي با مديران آژانس هاي فروش بليت افزود: يكي از مشكلات ما عدم وجود شركت هاي حمل و نقل ريلي در استان است.

وي افزود: در صورت وجود چنين ظرفيتي در استان در جهت راه اندازي بهترين و باكيفيت ترين سالنهاي مسافري براي شهروندان و مسافرين سفر با قطار مهيا بود.

وي بيان كرد: اگر سرمايه داران  تمايل به سرمايه گذاري در اين زمينه داشته باشد از تسهيلات ويژه راه آهن جمهوري اسلامي ايران در اين خصوص بهره مند خواهند شد.

وي ادامه داد: تاسيس شركت هاي حمل و نقل ريلي قطعا به نفع تجار و بازرگانان و هم استاني ها و مسافرين قطار در استان سيستان و بلوچستان خواهد شد.

مديركل راه آهن جنوب شرق تاكيد كرد: مديران آژانس ها در بحث اطلاع رساني مقوله راه اندازي قطار زاهدان به اصفهان و همچنين زاهدان به كرمان با جديت ورود كنند.

وي اضافه كرد: واگن خودروبر در گذشته به صورت يك روز در ميان در مسير قرار داشت ' اما با عنايت به افزايش تقاضا به صورت همه روزه در مسير قرار گرفت.

وي خطاب به مديران آژانس هاي فروش بليت تصريح كرد: با توجه به ضريب اشغال قطار زاهدان به تهران اگر تقاضاي بالاتر از اين ظرفيت است اعلام كنيد تا جهت افزايش تعداد سالن ها برنامه ريزي داشته  باشيم.

وي خاطرنشان كرد: به لطف خدا و زحمات همكاران ما در راه آهن جنوبشرق تاخير از مبدا كليه قطارها از ايستگاه زاهدان  صفر است.

ارجوني اظهار كرد: محوطه سازي، توسعه ايستگاه زاهدان و راه اندازي موزه راه آهن جنوب شرق جهت رفاه حال مسافرين و شناساندن بخشي از تاريخ راه آهن و استان انجام شده است.

وي اذعان كرد: واگن حمل توشه به صورت يك روز در ميان در مسير قرار گرفته و در صورت افزايش تقاضا به  صورت همه روزه در مسير قرار مي گيرد.

وي گفت: حمل توشه توسط ناوگان حمل و نقل ريلي نسبت به ساير مبادي حمل كالا بسيار ارزان است.


انتهای پیام