• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-5184-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

وجود 1400 نفر شتر بلاتکلیف در سیستان و بلوچستان

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 400 نفر شتر بلاتکلیف در استان وجود دارد که جهاد کشاورزی باید هر چه سریعتر آنها را تعیین تکلیف کند زیرا امکان افزایش این آمار از مبادی قاچاق وجود دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان به نقل از استانداری، علی اصغر میرشکاری، در کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به ورود دام از معابر مرزی جدید افزود: مجوز فعالیت قانونی شش بازارچه شاهگل ، تخت عدالت و بش دلبر در شمال استان ، میرجاوه، بازارچه میل 160 و جالق در شهرستان سراوان و جنوب استان با پیگیری مجدانه شخص استاندار و سایر مسئولان استانی برای بهبود معیشت مردم مرزنشین استان در هیئت دولت به تصویب رسد .

وی بیان کرد: واردات دام با نظارت سازمانها و نهادهای نظارتی از بازارچه های مصوب جدید انجام خواهد شد .

وی ادامه داد: عملکرد این بازارچه ها مثل معابر مرزی برای مرزنشینان سودآور است و در واقع دولت تخفیف هایی برای مردم قائل می شود تا با نظارت گمرک، معیشت مرزنشینان بهبود پیدا کند .

معاون استاندار با اعلام این مطلب که کل دام های سنگین موجود در استان اعم از گاو و گوساله پلاک کوبی شده است؛ تصریح کرد: کشف دام سنگینی بدون پلاک کوبی، قاچاق محسوب می شود.

وی اضافه کرد : البته مواردی هم وجود دارد که زایش جدید دامها باشد یا در موارد معدود که جهاد کشاورزی ورود پیدا نکرده که ممکن است این تعداد در کل استان به 200 رأس هم نرسد .

میرشکاری خبر داد: از آمار 70 هزار نفر شتر موجود در استان ،تعداد 41 هزار نفر شتر پلاک کوبی شده است .

معاون استاندار اظهار کرد: برنامه و بودجه اعتبار مورد نیاز برای پلاک کوبی شترهای باقی مانده فاقد پلاک را تأمین کند .

میرشکاری تأکید کرد : تیمی متشکل از نهادهای ذیربط و نظارتی تشکیل شود و نسبت به پلاک کوبی شترهای فاقد پلاک ظرف مدت یک هفته با همکاری صاحبان آنها اقدام نماید .


انتهای پیام