• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-585-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون استاندار:

تاثیرگذاری دفاع مقدس بر فرهنگ و هنر ما تصنعی نیست

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، در ستاد گرامیداشت برنامه ریزی هفته دفاع مقدس استان از اثرگذاری دفاع مقدس در صحنه سیاست به عنوان یک ارزش یاد کرد و گفت: اثبات مطالبه حقوق ملت ایران در صحنه های بین المللی و در پای میز مذاکره متاثر از فرهنگ دفاع مقدس و شهادت است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اصغر جمشیدنژاد بیان کرد: با بزرگداشت مناسبت های ارزشی باید هویت سازی و تقویت عرق ملی را در جامعه تقویت نماییم.

معاون استاندار افزود: یک بعد گرامیداشت مناسبت ها تقویت اعتقادات ، باورها و ارزشهای کشور است که برگرفته از خون شهداست و بعد دیگر آن جمهوریت و اسلامیت نظام جمهوری اسلامی ایران است که بر اساس اعتقادات دینی شکل گرفته و اسلامیت ماهیت اصلی این نظام می باشد.

وی گفت: اگر در جهت تقویت هویت ملی خودمان تلاش نکنیم دچار مشکلات جدی خواهیم شد و انگیزه هایی که امروز به آن افتخار می کنیم چیزی از آن باقی نمی ماند .

جمشید نژاد یادآور شد: در همه کشورها شهدا و جانبازان جنگ از اهمیت ویزه ای برخوردارند اما در کشور ما دفاع مقدس ابعادی فراتر از میهن پرستی دارد و جهاد جزئی از مبانی اعتقادی و فروع دین و به نوعی تلقی عمل به تکلیف و با اهمیت تر است .

وی افزود: دفاع مقدس در کشور ما هم ارزش ملی و معنوی دارد و هم اینکه فراتر از نگاههای جناحی بوده و همه سلایق را در بر می گیرد.

جمشید نژاد با بیان اینکه تاثیرگذاری دفاع مقدس بر فرهنگ و هنر ما تصنعی نیست اظهار کرد: خون ارزشمند شهدا بر فرهنگ ما تاثیر گذار بوده و باید این فرهنگ را کماکان پر ارزش قلمداد کنیم.

معاون استاندار افزود: خون پاک شهدا نقطه قوتی است در برابر همه قدرت هایی که بر اساس یک طرز تفکر بر طبل فزون خواهی و سلطه طلبی می کوبند.

جمشید نژاد بر هماهنگی و برنامه ریزی منسجم بزرگداشت هفته دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: رژه نیروهای مسلح در آغازین روز این هفته که با هدف نمایش قدرت دفاعی نظام جمهوری اسلامی ، میزان آمادگی رزمی و امکانات و تجهیزات نظامی کشور اجرا می شود ؛ برای اقشار مردم موجب افتخار است.

وی خواستار بازنگری در جابجایی مکان رژه نیروهای مسلح به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهر زاهدان شد و افزود: برای امکان حضور مردم و نمایش توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح تدابیر لازم اندیشیده شود.

معاون استاندار تاکید کرد: نمایش اقتدار و توانمندی نیروهای مسلح همانند سایر نقاط کشور باید با حضور قابل توجه مردم علاقمند باشد .

جمشیدنژاد پیشنهاد داد: با توجه به اینکه اکنون وظیفه دفاع مقدس بر عهده کسانی است که درمناطق مرزی استان و درنقاط صفر مرزها مستقرند پیشنهاد می شود همزمان با این هفته ،تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی استان در قالب اکیپ هایی یک روز را در کنار این نیروها در مرز سپری کنند.

گفتنی است به منظور گرامیداشت هفته دفاع مقدس، 45 برنامه محوری با 210 برنامه و در 60 نقطه جمعیتی شامل شهرستان ، مرکز بخش و دهستان از 31 شهریورماه به مدت یک هفته در سطح استان برگزار می شود.

شعار محوری این هفته نیز به نام « من انقلابی ام» نامگذاری شده است .


انتهای پیام