• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 967-585-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

اعلام حمایت جوانان و دانشجویان ستاد انتخاباتی رياست جمهوري از استاندار سيستان و بلوچستان

اعضای ستاد انتخاباتی جوانان و دانشجویان دکتر حسن روحانی در سیستان و بلوچستان در نامه ای خطاب به رئیس جمهوری از ابقای علی اوسط هاشمی به عنوان استاندار این استان حمایت کردند.

به گزارش ايسنا، منطقه سیستان و بلوچستان؛ به استحضار آن مقام عالی می ­رساند که شیوع اخبار ضد و نقیض مبنی بر تغییر استاندار سیستان و بلوچستان که به حق جزو بهترین انتصابات دولت تدبیر و امید برای مردم محروم و زجر کشیدۀ این منطقه بود، اعضای شورای راهبردی ستاد جوانان و دانشجویان در استان را بر آن داشت تا در نامه ای دغدغه­ های جدی و عمیق خود در خصوص این اخبار و نظر خود مبنی بر لزوم تایید استاندار فعلی و تداوم حضور وی در این استان عقب ­مانده از توسعه که با برنامه­ های زیرساختی و مدیریت با کفایت وی افق امید و پیشرفت این دیار در حال شکل گیری است را به محضر حضرتعالی صمیمانه منتقل کنیم.

در بخشی از این نامه آمده است: جوانان سیستان و بلوچستان همواره نشان داده اند که به آسانی مصالح جمعی را بر منافع شخصی ترجیح می دهند این بار نیز فارغ از جدال های مرسوم و متداول جناحی و گفتمانی، تنها دغدغۀ مجاز را رفاه بیشتر و رنج کمتر هم استانی هایمان می­ دانیم.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: در عرصۀ انتخابات 29 اردیبهشت 96 و در آن جدال نابرابر در سطح استان همدلانه ستادهای حضرتعالی را در استان فعال و در روزهای پرالتهاب و دلهره آمیز انتخابات دوشادوش تمامی اصلاح ­جویان و اعتدال گرایان و تحول خواهان کشور از آن بزنگاه و تنگۀ حساس تاریخی سربلند و با تقدیم آرای حداکثری عبور کردیم.

در ادامه این نامه آمده است: اکنون که فراز و نشیب های انتخاباتی را پشت سر گذاشته ایم گویا نگاه های سیاسی مان پایانی ندارد و ظاهراً در آستانۀ اخذ تصمیم خطیر دیگری از سوی دولت جنابعالی قرار گرفته ایم، بر همین اساس بر خود لازم دانستیم تا بر لزوم ماندگاری علی اوسط هاشمی استاندار فعلی به دلایل ذیل تاکید و اصرار کنیم.

بر اساس مطالب منتشر شده در این نامه، سیستان و بلوچستان از جملۀ مناطق محروم کشور است که با حضور استاندار فعلی اقدامات زیربنایی از جمله تقویت پروژه راه آهن، اتمام گازرسانی به مرکز استان، توسعه سواحل مکران، آبرسانی کشاورزی به دشت سیستان، توسعۀ معادن به عنوان سرمایه های ذاتی استان، آغاز پروژه نخستین نیروگاه بادی سیستان، توسعۀ صنعتی استان و جذب سرمایه گذاران متعدد داخلی و خارجی در حوزه های مختلف در آن آغاز شده و همواره توسعۀ اقتصادی به عنوان پیش­ شرط لازم برای توسعه و آبادانی استان مدنظر علمی و عملی وی بوده است.

در ادامه این نامه آمده است: حفظ روحیۀ امید و احساس آرامش و حرکت در مسیر پیشرفت و اتحاد ملت با کار جهادی استاندار، مردم سیستان و بلوچستان را امیدوار به روزهای خوب و خوش در آینده کرده و جابجایی وی در این شرایط که زنگ پیشرفت در استان به صدا درآمده و لوکوموتیو توسعه به راه افتاده، تصمیمی بس اشتباه و دور از خواستۀ مردم زجردیده و محروم شهر و روستای این دیار است.

بر اساس این نامه ابقای علی اوسط هاشمی در شرایط کنونی سیستان و بلوچستان خواست مردم نقاط دور و نزدیک این دیار است چرا که وی به گواه عملکرد و به روایت کارنامه اش نشان داده که این توانایی و تمایل را دارد که از کار فروبسته توسعۀ استان گره ­های اساسی باز کند.

در این نامه آمده است: استاندار فعلی ماشین محرومیت زدایی از استان را با نگاه به افق ­های رفاه و بهره­ گیری از امکانات انسانی و طبیعی بومی منطقه از شهری به شهری و از بخشی به بخشی و از دهستانی به دهستانی بی وقفه به حرکت درآورده و حاکمیت قانون به معنای حقیقی را با ایجاد نظم و نسق اداری در استان برقرار کرده است.

در این نامه آمده است: آنچه که واضح و مبرهن است اینکه هرگونه تغییر رویه و باز ایستادن در این مسیر گشوده شده سبب میشود که بذرهای امید کاشته شده در چهار سال گذشته با تفکر اصلاح طلبانه و رفتار اعتدال گرایانه علی اوسط هاشمی که می رود جوانه زند، به یاس و افسردگی تبدیل شود و چون آواری بر سر فعالان سیاسی و اقتصادی و فرهنگی این استان فرو ریزد.

در این نامه آمده است: به راستی دیگر فرصت و مجالی برای بازگشت به عقب برای مردم این استان نیست، کارنامۀ موفقیت های علی اوسط هاشمی و حجم تغییرات ملموس انجام گرفته توسط وی ما را بر آن داشت تا در کنار برادران و خواهران مان در دیگر نقاط استان تداوم تدبیر و امید را مستلزم ابقای هاشمی دانسته و تداوم مدیریت و سکانداری وی را برای سیستان و بلوچستان از محضر حضرتعالی درخواست داشته باشيم.


انتهای پیام