• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5984-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

فرماندار سراوان:

بخش خصوصی تنها بستری است که بایستی در مسیر آن گام برداشت

اولین کارگاه آموزشی روش های کار آفرینی و اقتصاد مقاومتی شهرستان سراوان با حضور درویش نارویی فرماندار، اساتید دانشگاه، مسئولین دستگاه های اجرایی، دانشگاهیان و دانشجویان در دانشگاه پیام نور برگزار گردید.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، درویش نارویی فرماندار شهرستان سراوان در این کارگاه نشست فوق را اولین کارگاه آموزشی شهرستان در زمینه کار آفرینی بیان کرد و الگو برداری دستگاه های متولی و قدم نهادن در این مسیر را خواستار شد.

نارویی همچنین یکی از ابر چالش های کشور علی رغم تلاش دولت را بیکاری و نبود اشتغال لازم برشمرد و از نرخ بالای بیکاری افراد جویای کار در شهرستان سخن گفت.

وی گفت: رویکرد دولت به سمت کوچک سازی است و بخش خصوصی تنها بستری است که بایستی در مسیر آن گام برداشت و با فعال نمودن این حوزه مهم بر این چالش بزرگ فائق آییم.

فرماندار سراوان در همین راستا نپرداختن به حوزه بخش خصوصی در کشور و بالاخص استان و شهرستان را از مشکلات این حوزه بیان نمود، عدم علاقمندی مردم، عدم فرهنگ سازی و نبود آموزش و مهارت کافی را از جمله این مهم برشمرد.

نارویی نقش دانشگاه ها در حوزه کار آفرینی و تولید شغل فارغ التحصیلان و جوانان حائز اهمیت دانست.

وی همچنین ریسک پذیری و انگیزه کافی در حوزه کار آفرینی کشور های توسعه یافته را دلایل مهم موفقیت این کشور ها بیان کرد.

فرماندار وجود مزیت ها و پتانسیل های ارزشمند نسبی در شهرستان همچون تولید ۶۰ هزار تن خرمای ارگانیک، بازارچه های فعال و... را که می توانند با بستر سازی مناسب زمینه کار آفرینی و اشتغال بسیاری از جوانان و افراد فاقد شغل را فراهم نمایند.

نارویی در پایان سخنانش از توانمندی های بسیار در حوزه سرمایه گذاری شهرستان سراوان سخن گفت و نبود آموزش و مهارت لازم و عدم مشارکت سرمایه گذاران را خلأ جدی حوزه کار آفرینی و اشتغال بیان نمود که با رفع این نقض بسیاری از مشکلات این حوزه به حداقل ممکن خواهد رسید.


انتهای پیام