• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-6084-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

کشت گلرنگ در 700 هکتار از مزارع سیستان و بلوچستان

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: کشت گلرنگ در 700 هکتار از مزارع استان آغاز شده است و تا نیمه دوم آذر ماه ادامه دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حسین کیخا افزود: گلرنگ یکی از گیاهان بسیار مهمی است که در سیستان و بلوچستان در این چند ساله اخیر به عنوان یک محصول زراعی محسوب می شود.

وی اظهار کرد: گلرنگ از جمله محصولاتی است که برای کشت آن آب کمی مصرف می شود و تحمل شوری خاک را دارد.

کیخا گفت: پیش بینی می شود سطح زیر کشت این محصول از 360 هکتار در سال گذشته به 700 هکتار افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان های شمالی و نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان عمده مناطق کشت این محصول است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان این که برداشت این گلرنگ از اوایل اردیبهشت سال آینده آغاز می شود گفت: خرید این محصول نیز همانند گندم به صورت تضمینی از سوی دولت انجام می شود.

وی تصریح کرد: هم اینک در بیش از 200 هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان محصولات زراعی و 80 هزار هکتار از باغ های استان انواع میوه های گرمسیری، نیمه گرمسیری و سردسیری تولید می شود.

کیخا اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان از آب و هوای متنوعی برای کشت انواع محصولات کشاورزی برخوردار است بگونه ای که جنوب این استان شامل چابهار، کنارک، نیکشهر، سرباز، قصرقند، فنوج، ایرانشهر و دلگان توانمندی زیادی در تولید میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری(موز، انبه، پاپایا، گوواوا، مرکبات، انجیر، مرکز استان شامل خاش و میرجاوه و زاهدان میوه های سردسیری و شمال استان (زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون) غلات و حبوبات و میوه هایی چون هندوانه، انگور زودرس یاقوتی و خربزه تولید می شود.


انتهای پیام