• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-2186-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رییس بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان:

همایش ملی تجلیل از مشاهیر و مفاخر استان در زاهدان برگزار می شود

رییس بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان با اعلام خبر برگزاری همایش ملی تجلیل از مشاهیر و مفاخر استان در زاهدان، گفت: این برنامه همزمان با هفته پژوهش و هفته وحدتبرگزار می گردد.

دکتر پهاوانی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: همچنین به همین مناسبت مراسم تکریم از دکتر ایرج افشار سیستانی ایران شناس برجسته به همراه مراسم "تجلیل از مقام شهید والا مقام امیر سرتیپ خلبان محمد امین میرمراد زهی"  از شهدای شاخص اهل سنت استان در تاریخ 9 آذرماه در تالار امام رضا (ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: در بزرگداشت و تکریم از مشاهیر و مفاخر بومی و همچنین الگوسازی برای نسل جوان خاصه مستعدان‌برتر، مراسم تکریم از مقام علمی و فرهنگی دکتر ایرج افشار سیستانی ایران شناس برجسته که دارای دکتری جامعه‌شناسی است و بیش از 140 عنوان کتاب و صدها مقاله در حوزه‌های ایرانشناسی، اقلیم‌شناسی، مردم‌شناسی و پژوهش‌های خلیج‌فارس تألیف کرده است برگزار می شود.

پهلوانی گفت: همچنین در این مراسم تجلیل از مقام شهید والا مقام امیر سرتیپ خلبان محمد امین میرمراد زهی برنامه دوم این همایش است. هدف از برگزاری این مراسم تجلیل از ایثارگران و ترویج فرهنگ شهید و شهادت و انتقال روحیه ایثارگری به نسل آینده می باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این مراسم كتاب 'قهرمان بلوچستان" نیز توزیع خواهد شد. در این كتاب زندگینامه امیر سرتیپ خلبان شهید 'محمد امین میرمرادزهی' از زبان جمعی از دوستان و همرزمان این قهرمان دلاور سیستان و بلوچستان به رشته تحریر درآمده است.


انتهای پیام