• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-1190-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

کمک 175 میلیارد ریالی کمیته امداد به محرومان در خاش

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان خاش گفت: برای ارائه خدمات شایسته به جامعه هدف و خانواده های محرومین زیر چتر حمایتی کمیته امداد در این شهرستان افزون بر 175 میلیارد ریال پیش بینی شده است.

منصور ایرندگانی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، با تبریک هفته وحدت بیان کرد: کمیته امداد در مبحث محرومیت زدایی و کمک به خانواده های نیازمند در کنار آماده و توانمند سازی خانواده های نیازمند برنامه مهم حمایتی دارد.

وی افزود: در بحث فرهنگی حدود 3000 نفر از مددجویان بین 6 تا 18 سال مورد حمایت تحصیلی قرار گرفتند.

رئیس کمیته امداد خاش ادامه داد: امسال 2200 نفر دانش آموز و 27 فرد بازمانده از تحصیل از داخل شهر و بخش مرکزی زیر چتر حمایتی قرار گرفتند که متاسفانه در گذشته بسیاری از آنها ترک تحصیل کرده بودند.

وی تصریح کرد: در کنار دانش آموزان حدود 200 دانشجو داریم که مشغول درس خواندن هستند و امسال نیز سه نفر از دانش آموزان زیر پوشش امداد در رشته های پزشکی و دندانپزشکی قبول شدند.

ایرندگانی ادامه داد: برای موفقیت بیشتر فرزندان مردم چتر حمایتی ویژه دیده می‌شود و مراکز شبانه روزی که محروم هستند در جای دیگر خوابگاه شبانه روزی بجز چند شهرستان جای دیگری ندارند.

وی گفت: در خوابگاه کمیته امداد 55 دانش آموز مستقر هستند و بصورت شبانه روزی حضور دارند که کلاس های کارآفرینی، کلاس فوق، مشاوره و کامپیوتر و کنکور برای آنها پیش بینی شده است.

وی افزود: در بحث خانوادگی برای تمام خانواده ها برنامه داریم و طبق تقویم اجرایی پیش می رویم که بودجه امسال شهرستان 17.5 میلیارد تومان برای خاش در نظر گرفته شده است.

ایرندگانی بیان کرد: نزدیک به 2000 یتیم در شهرستان وجود دارد و ماهانه مبالغی به یتیم ها کمک می شود و در برنامه یتیم ها در طول سال حدود 600 میلیون تومان کمک می‌شود.

رییس کمیته امداد خاش اظهار کرد: عدالت اجتماعی افراد تحت پوشش کمیته امداد در سراسر کشور یکسان است و در همین راستا 2500 خانوار در سطح شهرستان تحت پوشش داریم که در مجموعه خودمان هیچگونه مشکلی احساس نمی شود.

ایرندگانی گفت: حدود 800 جفت کفش بین دانش آموزان نیازمند زیر پوشش کمیته امداد خاش توزیع خواهد شد که توسط آموزش و پرورش از خیرین گرفته شده است.


انتهای پیام