• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-1690-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

5 ماهیگیر نجات یافته سریلانکایی به بندر چابهار انتقال یافتند

ماهیگیر سریلانکایی که جمعه گذشته (10 آذر 96) توسط کشتی غول پیکر نفتکش ایرانی در آبهای آزاد نجات یافتند صبح‌ امروز  تحویل بندر چابهار  شدند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان ،صیادان سریلانکایی که توسط نفتکش ایرانی 10آذرماه 96 در آبهای آزاد نجات یافتند بعد از گذشت 5 روز با هماهنگی مرکز MRCC   بندر چابهار امروز چهارشنبه از فاصله 10 مایلی چابهار توسط یدک کش خضراء از کشتی STREAM تحویل گرفته شدند و اقدامات لازم جهت اسکان و انتقال آنها در حال انجام است‌.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در این رابطه گفت: باغستانی،فرمانده کشتی به محض مشاهده قایق سانحه دیده ، در طوفان،بارش شدیدباران، کاهش دید و شرایط نامناسب جوی ، ضمن کاهش سرعت ،تغییر مسیر داده و اقدام به عملیات نجات کرده که جای تقدیر دارد.

ابراهیمی با بیان اینکه عملیات نجات حدود  5 ساعت به طول انجامیده، خاطر نشان کرد: طبق اظهارات سرنشینان قایق نجات یافته سریلانکایی، این قایق بر اثر طوفان شدید واژگون شده و بر روی قایق واژگون شده و سرنشینان بمدت 3 روز در شرایط نامناسب جوی دریا بلاتکلیف بوده اند.

وی در ادامه  اذعان داشت: لازم است شناورهای فعال منطقه ، ضمن رعایت کلیه اصول ایمنی شناور و سرنشینان آن، قبل خروج از  بندر  از طریق مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بندر چابهار که این مرکز خدمات کامل نجات دریایی و هواشناسی و ... را به صورت 24 ساعته در کل سال مطابق با استاندارد های بین المللی IMO ارائه می دهد در ارتباط باشند . 


انتهای پیام