• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-5214-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

فعال دانشجوی دانشگاه سیستان وبلوچستان

یکی از مطالبات اصلی دانشجویان اشتغال است

فعال دانشجوی دانشگاه سیستان وبلوچستان گفت: یکی از مطالبات اصلی دانشجویان از مسئولین اقتصاد و اشتغال همراه با زمینه سازی برای ازدواج جوانان است.

امیررضا حاجی حسینی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان وبلوچستان به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو افزود: دانشجویانی که با هزاران امید و ارزو وتلاش برای اهداف بلند مرتبه ی خود و برای ساختن اینده ایران مشغول تحصیل هستند اما متاسفانه امروز از شور وحال خاص دانشجوی و تحصیل در دانشگاه هابه دلایل زیادی از جمله نبود امنیت شغلی و مشکلات زیاد صنفی این قشر از جامعه بسیار کاسته شده است که جای ان دارد مسئولین مشکلات این قشر را سریعا حل نمایند.

وی در ادامه با اشاره به این که ما دانشجویان در تصمیمات کشور عزیزمان ایران به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اتش به اختیار بودن دانشجویان نقش ودارای اظهار نظر هستیم افزود: نباید حقوق ملت ایران توسط افرادی سود جو پایمال شودکه این امر در واقع یک خیانت بزرگ به ما و دیگر اقشار جامعه است که جامعه دانشجوی این خیانت عظیم به مردم وبیت المال را برنمی تابد.

امیررضا حاجی حسینی در ادامه گفت: یکی از مطالبات اصلی دانشجویان از دولت اقتصاد واشتغال همراه با زمینه سازی برای ازدواج جوانان است که متاسفانه کم کاری برخی مسئولین باعث شده که سن ازدواج درکشور از سن قانونی بسیار بالاتر برود که این برای کشور اسلامی همچون ایران یک فاجعه ومشکل بزرگ است و امروزه بسیاری از دانشجویان وفارغ التحصیلان مراکز اموزش عالی به دلیل نبود شغل پایدار به سر می برند که این برای کشور خوب نیست.

این فعال دانشجو با ابراز گلایه از مسئولان اظهار داشت:کشور ایران و استان با داشتن ظرفیت های بسیار بالا در بخش های مختلف گردشگری ،کشاورزی،صنعت ومعدن وبخش های دیگر دارای فارغ التحصیلان بسیاری هست که از نبود شغل رنج میبرند وشرمنده خود وخانواده هایشان هستند که در این زمینه باید هرچه سریع تر برنامه ای جامع و بروز را برای مشکلات این فارغ التحصیلان دانشگاه پیداکنند.

امیررضا حاجی حسینی در ادامه با اشاره به این نکته که وقتی من وهمنوعان من به عنوان یک دانشجو نمیتوانیم تضمینی را برای اینده تحصیلی و شغلی خود ببینیم،در مجامع علمی با کاهش عملکرد تحصیلی مواجه خواهیم شد گفت:چرا برای تحصیل کردن  در دانشگاه باید میلیون ها تومان شهریه دانشگاه پرداخت کنیم ولی در اخر برای پیدا کردن یک شغل مناسب و درخور باید مشقت های زیادی داشته باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد:دانشجویان اساس پیشرفت وتوسعه هر کشور هستند ولی ایا حق امروز دانشجویان کشور این است که در بلا تکلیفی به سر برده وبا مشکلات زیادی بیکاری،اسیب های اجتماعی،واز همه مهم تر افزایش سن ازدواج که مشکل اصلی جامعه است مواجه شوند.

وی با اشاره با بالا رفتن سن ازدواج درقشر جوان گفت: اگر این مشکل که دلیل ان بی توجهی مسئولین امر در عدم ایجاد تسهیلات اسان برای ازدواج این قشر از جوانان ادامه پیدا کند بسیاری از مشکلات بعدی نصیب کشور و جامعه خواهد شد که جای ان دارد در این زمینه تصمیم سریع وعاجلانه اتخاذ شود.

امیررضا حاجی حسینی فعال دانشجوی در ادامه گفت با اشاره به اینکه مسئولان باید پاسخ انتقادی وسازنده دانشجویان را به خوبی بدهند گفت: پاسخ مطلوب وعاجلانه به پرسش های دانشجویان میتواند گره گشای بسیاری از مشکلات جامعه اسلامی ایران باشد که در این زمینه اکنون دشمنان اسلام واستکبار جهانی وحدت وهمدلی مردم ومسئولان کشور را نشانه گرفته اند واگر این وحدت و همدلی از بین برود بی شک مشکلات زیادی به کشور وارد می شود که لازم است در این زمینه همگان هوشیاری لازم را داشته باشند ومسئولان متوجه صدای ملت وقشر دانشجو باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مهمترین وظیفه دانشجویان در حال حاضر پیروی از ولایت وبیانات مقام معظم رهبری مبنی بر شناخت دوست ودشمنان و لزوم اتش به اختیار بودن دانشجویان است افزود: اگر ماقشر دانشجو و روشنفکر جامعه دشمن و دوست خود را نشناسیم بی شک مشکلات زیادی برای خود وکشورمان ایجاد میکنیم.

حاجی حسینی در ادامه با اشاره  به نقش دانشجویان ذر حوزه عدالت طلبی گفت: یکی از وظایف دانشجویان،مطالبه گری در هر زمان واز هرشخص و مسئول سیاسی درکشور است.

وی درادامه با بیان ویژگی های جنبش های دانشجوی بر لزوم حفظ استقلال این جنبش ها در برخورد با جریانات سیاسی تاکید کرد وگفت مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی هایشان استکبار ستیزی،ضد فساد،ضد اشرافی گری وضد گرایش های انحرافی را از ویژگی های اصلی جنبش دانشجوی بر شمردند،لذا دانشجویان باید مراقبت نفوذ جریان های سیاسی خارج از دانشگاه در بدنه جنبش های دانشجوی دانشگاه باشند،زیرا ممکن است دانشجویان در این زمینه دچار بی مصلحتی اندیشی سیاسی شوند واین مسئله با روحیه عدالت خواهی ومطالبه گری دانشجویان در تضاد است.


انتهای پیام