• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4184-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدير بازارچه‌هاي مرزي استان؛

کوله‌بران در مرزهای سیستان و بلوچستان فعالیتی ندارند

مدير بازارچه‌هاي مرزي سیستان و بلوچستان گفت: تمامي گذرهاي غيررسمي کوله‌بري در استان بسته شده است و کوله بران اکنون در مرزها فعاليتي ندارند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان کوروش محمدي در جلسه بازارچه های مرزی استان افزود: با توجه به مصوبه وزارت کشور، کوله ‌بران در قالب پيله ‌ور ساماندهي  و از مزاياي کارت پيله‌ وري بهره‌ مند خواهند شد و فعاليت آنها توسط نمايندگان گمرکِ حاضر در بازارچه‌هاي دائمي ثبت مي‌شود .

محمدی گفت: کوله ‌بران سيستان و بلوچستان در قالب پيله ‌ور ساماندهي مي‌شوند.

وي با بيان اينکه از مزاياي ساماندهي کوله‌ بران ،جلوگيري از قاچاق و شفافيت در واردات کالاست، ادامه داد: کساني که قبلا فعاليت کوله ‌بري داشته‌اند و در فاصله پنجاه کيلومتري مرز زندگي مي‌کنند، در صورت دريافت کارت پيله‌ وري مي‌توانند از معافيت ماهانه پانصد هزار توماني در سود بازرگاني واردات کالا بهره‌ مند شوند .

مدير بازارچه‌هاي مرزي استان با اشاره به اينکه طرح ساماندهي کوله ‌بران در تاريخ هفتم مرداد امسال توسط هيئت وزيران تصويب شده است تصريح کرد: اين طرح از ابتداي پاييز با ابلاغ وزارت کشور در سيستان و بلوچستان با توجه به التزام مرزباني استان به اين قانون اجرا شد و اگر در استان‌هاي ديگر اجرا نشده به مرزباني آنها مربوط مي‌شود .

مدیربازارچه های مرزی استان خاطرنشان کرد: هم اکنون هفت بازارچه مرزي گَمشاد، ميلک، ميرجاوه، جالق، کوهک، پيشين و ريمدان در سيستان و بلوچستان فعال هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هفت بازارچه مرزی در سیستان و بلوچستان فعال است.

محمدی اظهار کرد: توسعه اقتصادی مناطق مرزی و افزایش رفاه و درآمد اقتصادی مرزنشینان از طریق فعالیت‌های سالم اقتصادی با حمایت و سرمایه‌گذاری بر کارکرد امنیتی مرز تأثیر مثبت دارد.

مدیر بازارچه های مرزی استان گفت: بازارچه‌هاي مرزي به عنوان يک اهرم در ايجاد اشتغال و توسعه روابط تجاري با کشورهاي همجوار به شمار مي‌رود و تاثير قابل توجهي در فعاليت‌هاي اقتصادي کشور و استان سيستان و بلوچستان دارد.

مدیرکل بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در خصوص تعطیلی گاه به گاه بازارچه مرزی گمشاد از سوي افغانستان گفت: منتظر زیرساخت ها هستیم تا دوباره این بازارچه مرزی فعال شود.


انتهای پیام