• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1487-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

فرمانده سپاه سلمان استان بیان کرد:

معیشت و اقتصاد نسخه شفا بخش سیستان و بلوچستان

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: انقلاب اسلامی ایران به آسانی بدست نیامده چون مردم برای حفظ این انقلاب خونهای فراوانی داده اند.

به گزارش ایسنا منطقه سیستان وبلوچستان، سردار معروفی در مراسم یادواره شهدای سیستان افزود: اگر خروجی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، که عزیزترین فرزندانمان را تقدیم کردیم فقط ولایت فقیه بوده باشد، ضررنکردیم بلکه منفعت هم برده ایم.

وی ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه سیستان که رزمنده خیز است، در دوران دفاع مقدس هیچ تهدیدی نمی شد،  موشک و هواپیمایی از دشمن به اینجا نمی رسید و این در حالی بود که این مردم احساس وظیفه کردند و از وطن و انقلابشان دفاع کردند و فقط 400 پاسدار شهید به جز سایر شهدا تقدیم انقلاب کرده اند.

وی اضافه کرد: درعملیات کربلای 5 دوگردان از لشکر41 ثارالله مربوط به منطقه سیستان بوده است که هردوگردان حقیقتاً جنگیدند وحماسه آفریدند و نمایندگان واقعی این مردم سرافراز بودند، غواصان، تخریبچیان، اطلاعات، پشتیبانی آتش و مخابراتی ها در لشکر 41 ثارالله از سیستانی ها بودندکه نقش بزرگی را در دفاع مقدس ایفا نمودند.

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: این مردم امروز شایسته خدمت و نیازمند تکریمند، اینان نیازمند ترحم نیستند بلکه باید به آنها توجه شود سیستانیان مردمی مومن، نجیب و بزرگ هستند که بیشترین مشکلات اقتصادی را دارند اما پای انقلابشان ایستاده اند.

وی با اشاره به خروش مردم ایران در پاسخ به اغتشاشگران چند روز اخیر در کشور، گفت: اولین شهری که در استان سیستان و بلوچستان بصورت خودجوش و انقلابی در مقابل اغتشاشگران ایستاد و باجمعیت مثال زدنی به خیابانها آمد و غوغا کرد زابل بود.

سردارمعروفی همچنین، معیشت، اقتصاد و کارهای فرهنگی و بنیادی را نسخه های شفابخش این استان دانست.


انتهای پیام