• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-1185-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی پاکستان:

مرز ایران و پاکستان، پیوند صلح و دوستی است

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی پاکستان گفت: مرز بین ایران و پاکستان، پیوند صلح و دوستی است که از گذشته وجود داشته و ما بدنبال استمرار آن و رفع مشکلات در مرز هستیم .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، طارق امان در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان در زاهدان، افزود: در خصوص راههای حل مشکلات مرزی دو کشور توافق هایی بدست آمد که  با هماهنگی و تلاش بیشتر در آینده مشکلات موجود را در این زمینه برطرف خواهیم کرد.

سرلشکر طارق امان اظهار کرد: تبادل اطلاعات کاربردی برای مقابله با اشرار در 2 سوی مرز بسیار مفید است و مرزبانی پاکستان نیز با استقرار نیروهای مرزبانی و انجام گشت های مختلف در برخی نواحی به دنبال تامین امنیت در مرز است .

محمد رفیع سرکنسول پاکستان در زاهدان نیز در این دیدار گفت: در مدتی که به عنوان سرکنسول جمهوری اسلامی پاکستان در زاهدان حضور دارم احساس آرامش بسیار خوبی می کنم که این حاصل تعامل و روابط خوب مسئولان این استان است.

همچنین در سفر هیئت مرزبانی بلوچستان پاکستان به سیستان و بلوچستان امروز تفاهم نامه همکاری بین مرزبانی دو طرف امضاء شد.

سردار کمیلی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان نیز گفت: در این تفاهم نامه در خصوص اقدام های مشترک دو کشور برای مقابله با ناامنی های مرزی و تروریسم، قاچاقچیان مواد مخدر و متجاوزان مرزی توافقاتی حاصل شد .


انتهای پیام