• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4984-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

قول رئیس دیوان محاسبات برای توسعه سواحل مکران

رئیس دیوان محاسبات گفت: دیوان محاسبات کشور همه توان خود را برای کمک به توسعه سواحل مکران بکار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عادل آذر در سفر به چابهار افزود: سواحل مکران آینده روشنی برای توسعه و پیشرفت دارد و نیاز است مسئولان به این مساله توجه بیشتری داشته باشند .

آذر در ادامه با اشاره به احداث پتروشیمی چابهار و اشتغالزایی در این منطقه اظهار کرد: پتروشیمی مکران می‌تواند بازاری برای رونق بخشیدن به چابهار و بنادر شهید بهشتی و باهنر باشد و این بنادر را به مقصدی برای صادرات تبدیل کند.

رئیس دیوان محاسبات در ادامه تصریح کرد: سواحل چابهار می‌تواند قطب توسعه کشور باشد لذا آغاز ایجاد صنایع بزرگی نظیر پتروشیمی مکران می‌تواند زایش‌ها و رویش‌هایی به دنبال داشته باشد هم در مورد صنایع پایین‌دستی و هم دیگر صنعت‌هایی که نیاز به آب دارد.

وی گفت: آبادسازی سواحل مکران از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است و باید همه مسئولان برای اجرای به موقع طرح های زیرساختی این منطقه تلاش کنند .

آذر تاکید کرد: اجرای طرح های بزرگی نظیر پتروشیمی در منطقه محروم سیستان و بلوچستان اشتغالزاست و موجب توسعه و رونق این منطقه می شود .

وی گفت: چابهار با توجه به موقعیت مناسب تجاری، اقتصادی و ترانزیتی به عمران و آبادانی سیستان و بلوچستان و کشور کمک شایانی می کند .

وی پیشرفت طرح هایی نظیر پتروشیمی و افتتاح مرحله نخست بندر شهید بهشتی چابهار را خوب ارزیابی و تصریح کرد: در تمام نقاط ایران کار و تلاش زیادی برای کاهش محرومیت در حال انجام است .

رئیس دیوان محاسبات از نبود هماهنگی میان مسئولان مختلف برای توسعه سواحل مکران انتقاد کرد و گفت: از هیچ کوششی برای آبادانی و اجرای به موقع طرح ها دریغ نخواهیم کرد و هرجا نیاز به کمک باشد ورود پیدا می کنیم .

آذر تصریح کرد: دیوان محاسبات کشور همه توان خود را برای کمک به توسعه سواحل مکران بکار خواهد گرفت .


انتهای پیام