• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-2286-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد؛

کمبود 12 هزار نیروی انسانی در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: نسبت به نرم متوسط کشوری با کمبود بیش از 12 هزار نیروی انسانی مواجه هستیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نخعی در شورای آموزشی این سازمان بیان کرد: برای تأمین این تعداد نیروی انسانی پنج سال زمان پیش بینی شده است و در این زمینه از هر ظرفیتی از جمله استخدام آزاد و فرهنگیان استفاده می شود، امیدواریم مشکل نیروی انسانی از بُعد کمی و کیفی به زودی برطرف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه اظهار کرد: برای شناسایی کامل افراد بازمانده از تحصیل بیش از 80 درصد برنامه ها مبتنی بر تخمین واقعی جمعیت و اطلاعات میدانی انجام شده و برنامه جذب افراد بازمانده از تحصیل، حاصل این تحقیقات است و دیگر اطلاعات تا پایان دهه فجر تکمیل می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: سیستان و بلوچستان در سال‌های اخیر در اکثر شاخص‌های آموزشی ۳ تا ۴ برابر متوسط کشوری رشد کرده است.

وی با اشاره به اینکه در کنار برنامه ششم توسعه، برنامه پنجم توسعه آموزشی در این نهاد تدوین شده، بیان کرد: با تقویت رشته‌های فنی و حرفه‌ای می‌توان معضل بیکاری را در جامعه از بین برد و باید از تمام ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان برای مهارت‌آموزی دانش آموزان استفاده کرد.

نخعی ادامه داد: دست ساخته‌های دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان برای ما بسیار مهم است به همین دلیل به فکر راه‌اندازی نمایشگاه برای عرضه این محصولات هستیم.

وی افزود: تلاش داریم تا با همکاری فنی و حرفه‌ای مهارت دانش‌آموزان استان را افزایش دهیم تا در آینده با جوانانی کاربلد و متخصص در استان مواجه باشیم که بتوانند کارآفرینی کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان همچنین در خصوص روند احداث درمانگاه فرهنگیان استان نیز گفت: بیمارستان 32 تختخوابی فرهنگیان این استان هم اینک با پیشرفت فیزیکی70 درصدی در دست ساخت است.

وی خاطرنشان کرد: عملیات ساخت این بیمارستان با پنج هزار و 700 متر مربع زیربنا از سال 71 آغاز شده بود که به دلیل نبود اعتبارات تا مرحله اجرای دیوار محوطه، ساخت اسکلت فلزی و دیوار چینی پیش رفت.

وی ادامه داد: از سال 94 از محل اعتبارات صندوق ذخیره فرهنگیان عملیات ساخت این بیمارستان مجددا آغاز شد به طوری که تاکنون با صرف 120 میلیارد ریال اعتبار 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: قرار است این بیمارستان در 2 طبقه و با زیربنای 11 هزار و 120 متر مربع تا هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد.

انتهای پیام