• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-4914-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

فرمانده انتظامی استان خبر داد؛

جلوگيري از ورود 918 ميليارد ريال کالاي ممنوعه و قاچاق در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف 918 ميليارد ريال کالاي ممنوعه و قاچاق در 10 ماهه ابتدای سال توسط کاراگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان سردار "محمد قنبری" گفت: در اجراي طرح های تشديد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح استان سیستان و بلوچستان، ماموران پلیس آگاهی اين فرماندهی با انجام اقدامات اطلاعاتي و عملياتي در 10 ماهه اول سال 96، موفق به کشف انواع کالاي قاچاق و ممنوعه به ارزش 918 میلیارد ریال شدند.

سردار قنبری با اشاره به افزایش 45 درصدی کشفیات کالای قاچاق در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل، تصریح کرد: در این مدت بیش از 25 فقره پرونده بالای 5 میلیارد ریال در حوزه قاچاق کالا داشتیم. همچنین در 10 ماهه گذشته سال جاری 6 هزار و 124پرونده در مراکز مشاوره کلانتری ها و مرکز مشاوره آرامش مورد رسیدگی قرار گرفته که بیش از 80 درصد آنها منجر به سازش بین طرفین شده است.

سردار قنبری با اشاره به دستگیری 4651 قاچاقچی کالا، ادامه داد : بنا به نظر کارشناسان از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد کشفیات 918 میلیارد ریالی کالای قاچاق بوده ایم.

وی با اشاره به کاهش 11 درصدی سرقت ها در 10 ماه گذشته، افزود: با اجراي طرح های ارتقاء امنيت اجتماعي، از ابتدای سال جاری تاکنون ماموران انتظامی این فرماندهی موفق به کشف 7 هزار و 916 فقره انواع سرقت شده اند.

سردار قنبری ضمن اشاره به کشف سوخت قاچاق در این بازه زمانی، ادامه داد: با تلاش شبانه روزی ماموران پلیس آگاهی استان 6 میلیون و 749 هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در خاتمه گفت: امنیت مطلوبی را در استان شاهد هستیم و امیدواریم با افزایش اجرای طرح های انتظامی، شاهد افزایش بیشتر امنیت در سیستان و بلوچستان باشیم.

انتهای پیام