• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-388-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی نشاط و شادی در چاه سم خاش

بخشدار مرکزی خاش گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی نشاط و شادی ویژه بانوان بخش مرکزی خاش در روستای چاه سم برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی شجاعی در نشست هماهنگی این جشنواره بیان کرد: هدف از اجرای این نمونه برنامه ها علاوه بر جنبه های فرهنگی و ورزشی و ارتقا نشاط و روحیه اجتماعی و فردی در روستاها، انعکاس توانمندی ها و ظرفیتهای منطقه است که با همکاری مردم و جوانان روستایی برگزار می‌شود.

شجاعی افزود: گردشگری و بوم‌گردی در بخش مرکزی خاش بخشی از طیف وسیع قابلیتهای این بخش ویژه مرزیست که از جمله وسیعترین بخشهای کشور است که در بسیاری از این قابلیتها جایگاه ممتاز استانی و در برخی دیگر از قابلیتها جایگاه ملی نیز دارد که دهستان مرزی پشتکوه با جمعیت و پراکندگی جغرافیای ابادی در کنار دهستانهای کارواندر، سنگان، کوه سفید و اسماعیل آباد دهستانهای پنجگانه بخش را تشکیل می‌دهند که‌تنوع اقلیم و جغرافیا و انسانی از جذابیتهای منطقه است.

وی ادامه داد: جشنواره چاه سم در هفته آتی به همت امور بانوان فرمانداری، بخشداری مرکزی، اداره آموزش و پرورش، هلال احمر و شورای اسلامی و دهیاری چاه سم با اجرای برنامه های بومی محلی، جشنواره غذا، نمایشگاه توانمدی ها و صنایع دستی، موسیقی محلی و.... و با شرکت مردم محلی و مدعوین برگزار و قرار است از برخی مادران و خانواده شهدا نیز تجلیل بعمل آید.

شجاعی فرهنگ و توجه به روستاها را از اولویت مطالبات رهبری و از ماموریتها و تکالیف تاکید شده دولت برشمرد و گفت: الحاق ضمیمه فرهنگی و اجتماعی به تمام ماموریتهای کاری با توجه به نیاز جامعه و نوع اداره کشور و باورها و سنتها و اعتقادات مردم، دوراندیشانه و محاسبه گرانه است که الحمدلله در بخش مرکزی خاش به همت‌مردم و جوانان و با همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی و پشتیبانی دستگاههای دولتی، شاهد اجرای برنامه های منظم و مفرح فرهنگی و اجتماعی و ورزشی بوده ایم.

انتهای پیام