• جمعه ۱۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-884-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

بخشدار مطرح کرد؛

ادامه توسعه زیرساختهای دشت رباط بخش مرکزی خاش در سال جدید

بخشدار مرکزی خاش در بازدید از روستاهای دشت رباط بخش مرکزی خاش گفت: توسعه زیرساختهای دشت رباط بخش مرکزی خاش در سال جدید  همچنان ادامه میابد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی شجاعی افزود: در حوزه توسعه زیرساختها در بسیاری از روستاهای دشت رباط و دشت جاروب بخش مرکزی خاش در سال گذشته به عنوان روستاهای هدف در محرومیت زدایی و افزایش شاخصهای زیرساختی ، چندین پروژه برقرسانی به‌همت اداره برق ، احداث ۶ فضای اموزشی به همت اموزش و پرورش و خیرین و بسیج ، اجرای بزرگترین طرح هلالی ابگیر به منظور توسعه پوشش گیاهی، تثبیت خاک و مقابله با طوفان های گرد و غبار در عرصه ۳۰۰۰ هکتاری ، توسط منابع طبیعی و چندین طرح اشتغالزایی عشایری و.... از ان ‌جمله است .

مجتبی شجاعی با تقدیر از دستگاههای بهزیستی و کمیته امداد امام گفت: در سال ۹۶ با همکاری شوراها و دهیاران و موسسات مددکاری زیرمجموعه بهزیستی و مددکاران کمیته امداد امام تعداد کثیری از افراد پشت نوبت تحت پوشش قرار گرفتن نهادهای حمایتی در روستاهای دشت رباط و  مناطق اطراف  با پیگیریهای مجدانه مدیران این دستگاهها و مساعدت استانی ، تحت پوشش قرار گرفتند و انشاله این روند در سالجاری نیز ادامه میابد و همزمان نیز ضمن حمایتهای ارزشمند بسیج سازندگی و سپاه شهرستان، برخی موسسات خیریه و البته کارخانه سیمان خاش نیز به منظور برخی حمایتهای معیشتی  به منطقه هدایت که اقدامات خوبی نیز در این‌خصوص صورت گرفته است .

وی ادامه داد: نیمه دوم‌سال ۹۶ با تخصیص اعتباری تحت عنوان  منابع روستاهای فاقد دهیاری ابلاغ گردید که ‌پس از شناسایی اولویتهای روستاهای فاقد دهیاری ، رقم خوبی به مناطق دشت رباط از طریق فرمانداری و به پیشنهاد بخشداری اختصاص یافت که طرحهای خوبی در بخش تامین اب روستایی ، تامین لوله و ساخت مخزن اب ، اجرای کانال ابیاری و استخرهای ذخیره اب ، ساخت جایگاه پرورش دام و... در خال اجراست .

بخشدار ادامه داد: در سال ۹۶ با پیگیریهای صورت گرفته و همراهی معتمدین محلی در روستاهای دشت رباط ، تجمیع جمعیتی از مناطق مختلف در ابادبهای منطقه به منظور بهبود خدمت رسانی صورت گرفته است و بسیاری از ابادیهای فاقد کد ابادی و روستا دارای کد و حتی برخی در انتخابات گذشته دارای شورا شدند و در سالجاری چندین روستا مشمول اخذ مجوز دهیاری می شوند که در این راستا فرماندار و نماینده شهرستان پیگیریهای خوبی را انجام داده اند .

وی گفت: توسعه پایدار روستایی در مناطق روستایی کمتر توسعه یافته ، توسعه انسانی پایدار را نیز به همراه می‌آورد که سرمایه اجتماعی و ایجاد عدالت اجتماعی را به ارمغان میاورد و سرمایه گذاری خوب دولت در توسعه زیرساختهای روستایی گام اطمینان کاهش اسیبهای  و خطرات اجتماعی اینده است که قطعا بدون مشارکت جمعی و وحدت عمل محقق نمی شود.


انتهای پیام