• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2184-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

نماینده مردم زاهدان بیان کرد:

تخصیص 780 میلیارد تومان بودجه برای کسب و کارهای روستایی به سیستان و بلوچستان

نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: 780 میلیارد تومان بودجه برای کسب و کارهای روستایی به سیستان و بلوچستان تخصیص داده شد که مدیران استانی آگاهانه باید برای جذب این بودجه برنامه های خودشان را به دولت ارائه دهند تا ما با تلاش و پیگیری جذب این بودجه را حتمی کنیم .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان وبلوچستان علیم یارمحمدی در نشست خبری با بیان این مطلب گفت: وزیر نفت 250 میلیارد تومان بودجه برای بازسازی حفاری های گازرسانی و تعمیر آسفالت معابر زاهدان در نظر گرفته است .

وی بیان کرد: برای بهبود وضعیت شهرداری زاهدان ، دستگاه های اجرایی نیز  باید بدهی های خودشان را به این سازمان بپردازند .

یارمحمدی درباره محقق شدن شعار سال گفت: برای اینکه کشور وابسته به بیگانان نباشد و اقتصادی قوی داشته باشیم باید توجه ویژه ای به تولیدات داخلی و مصرف کالای ایرانی شود .

یار محمدی افزود: توجه به تولیدات داخلی بسیاری از مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان را برطرف می کند ، برای محقق شدن این مهم تولیدکنندگان داخلی باید با ارتقاي کیفیت کالاهای تولیدی خود مردم را در جهت مصرف کالای ایرانی تشویق کنند .

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظرفیت سیستان و بلوچستان در زمینه گردشگری کم نظیر و بی نظیر است ، گفت: بدنه کارشناسی در زمینه بهره گیری از ظرفیت های گردشگری در استان باید فعال شود و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان باید زیرساخت های گردشگری را فراهم کند .

یار محمدی با بیان اینکه با پیگیری های که از وزارت خانه ها و سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته ، ساخت بزرگراه زاهدان تا میلک در برنامه های دولت ردیف دار شده است ، گفت: ان شاء الله تا پایان این دولت این برزگراه به بهره برداری می رسد .

یارمحمدی اظهار کرد: اصحاب رسانه باید ظرفیت های گردشگری سیستان و بلوچستان را به خوبی معرفی کنند.

وی با اشاره به کمبود منابع آبی در سیستان و بلوچستان گفت: وزارت نیرو در زمینه مدیریت صحیح منابع آبی در این استان باید ورود جدی داشته باشد.

وی افزود: متاسفانه در این زمینه برنامه ریزی مناسبی وجود ندارد به عنوان مثال سد زیردان با وجود آبگیری به علت آماده نبودن زیر ساخت های پایین دست آن 100 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده در این سد تبخیر شد در حالی که مردم منطقه زیر پوشش آن با بحران بی آبی رو به رو هستند.

وی اضافه کرد: هر سال از اواخر اسفند سیل به صورت دشت مال از افغانستان وارد سیستان می شد ولی متاسفانه پارسال و امسال تا کنون هیچ آبی از طریق رودخانه هیرمند وارد این منطقه نشده است.

وی بیان کرد: متاسفانه در مساله آب در کشور هیچ برنامه جامعی وجود ندارد که نیاز است دولتمردان در این زمینه ورود جدی داشته باشند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدارهای جداگانه خود با رئیس جمهوری و معاون اول رئیس جمهوری و پیگیری های لازم برای حل مشکلات شهرداری های استان گفت: تمهیدات بسیار خوبی برای بهبود وضعیت شهرداری زاهدان اندیشیده شده است.


انتهای پیام