• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-3314-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

برگزاری همایش دانش‌آموختگی طلاب اهل سنت زاهدان

بیست و هفتمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم اهل سنت زاهدان صبح امروز، با حضور جمعی از مسئولان و علمای برجسته اهل سنت سراسر کشور در زاهدان برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام حسین جوشقانیان از علمای قم، شیخ محمدشافی قریشی از علمای اهل سنت تالش، اسکندر آخوند ربانی از علمای اهل سنت خراسان شمالی، صفرآخوند قزاقی از علمای استان گلستان و ماموستا هاشم حسینی‌پناه از کردستان از جمله مهمانان و سخنرانان این همایش هستند.

همچنین مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان نیز در این مراسم بیان کرد: مشترکات میان شیعه و سنی آنچنان زیاد است که جایی برای اختلاف نمی‌ماند؛ شیعه و سنی هر دو مسلمان هستند و اسلام، دین اعتدال است.

وی اظهار کرد: شیعه و سنی در کنار یکدیگر باید به فکر پیشرفت و توسعه کشورشان باشند، زیرا اختلافات قومی و فرقه‌ای جز خسران و نابودی نتیجه دیگری نخواهد داشت.

مدیر دارالعلوم اهل سنت زاهدان افزود: ریشه مشکلات و مصائبی که بر جهان اسلام وارد شده، فاصله گرفتن از تعالیم اسلام است؛ هر ملتی که از دین خود فاصله گرفت با چالش رو به رو شد؛ برای نجات و رهایی از این بحران‌ها، باید به اسلام و سیره نبوی رجوع کرد.

شیخ محمدصالح پردل، عالم اهل سنت که به نمایندگی از شورای عالی مدارس اهل سنت جنوب کشور در این مراسم حضور داشت، با تأکید بر اینکه جوانان مسلمان را باید مورد توجه قرار داد، افزود: جوانان را دریابیم، دین‌طلبی نسل جوان را غنیمت بشماریم.

وی اظهار کرد: امروز اسلام در ضعیف‌ترین حالت خود قرار دارد، زیرا حکومت‌های اسلامی با یکدیگر در حال درگیری هستند، بنابراین نیاز به توبه آگاهانه و بازگشت به الله تعالی است.

حجت‌الاسلام حسین جوشقانیان، مدرس حوزه علمیه قم نیز در این مراسم بیان کرد: انقلاب اسلامی توانست شیعه و سنی را به خوبی با یکدیگر متحد سازد، به طوری که امروز علی‌رغم همه ناامنی‌هایی که به تحریک دنیای استکبار ایجاد شده، ایران در امنیت است و این امنیت نتیجه همدلی شیعه و سنی است.

مدرس حوزه علمیه قم افزود: استکبار جهانی داعش را به وجود آورد تا شیعه و سنی را به جان هم انداخته و اسلام را از بین ببرد، اما جهانیان شاهد بودند که شیعه و سنی با هم متحد شده و دوشادوش یکدیگر در کشورهای عراق و سوریه با داعش مبارزه کردند.

همچنین اختتامیه بیست و هفتمین همایش دانش آموختگی طلاب حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان شامگاه امشب برگزار می شود.

در این همایش که به مناسبت عید مبعث حضرت رسول(ص) برگزار می‌شود، طلابی که به درجه «مولوی» رسیده‌اند، قاریان تخصصی قرآن و همچنین ده‌ها حافظ و بانوی فاضله تجلیل خواهند شد.


انتهای پیام