• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-5184-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

استاندار سیستان و بلوچستان حبر داد:

‌کریدور ترانزیتی پاکستان، ایران و ترکیه راه‌اندازی می‌شود

استاندار سيستان و بلوچستان در جريان سفر به پاكستان گفت: پاكستان، در حوزه هوایی، فرودگاه های مناسبی در شهرهای لاهور، کراچی، کویته و اسلام آباد دارد و ظرفیت فراوانی برای عزیمت مسافران و گردشگران مذهبی و فرهنگی پاکستان به ایران از طريق سيستان و بلوچستان وجود دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سيد دانيال محبي با بيان اينكه بيشترين موضوعات اين سفر مرتبط با ظرفيت هاي سيستان و بلوچستان در حوزه حمل و نقل و گردشگري بود، تصريح كرد: در اين سفر با مقامات پاکستان توافق شد که پروازهای منطقه ای برقرار شود به این صورت که مسافران پاکستان از مبدا به چابهار، زاهدان، ایرانشهر یا زابل عزیمت کرده و از این مسیرها با خطوط هوایی به دیگر مقاصد خود سفر کنند.

وي همچنين راه اندازي کریدور ترانزیتی پاکستان، ایران و ترکیه را از ديگر توافقات في ما بين دو دولت ايران و پاكستان ذكر كرد.

استاندار سيستان و بلوچستان با ذكر اين مطلب كه سالانه بیش از 200 هزار زائر از مرز مشترك اين استان با پاکستان به ایران سفر کرده و از کشورمان به عتبات عالیات یا مشهد عزیمت می کنند، اظهار کرد: يكي از پیشنهادات طرف پاکستانی جابجايي تعدادی از مسافران و زائرين  از راه دریایی بود كه در اين رابطه مقرر شد در خصوص راه اندازی خط دریایی چابهار به کراچی، برنامه ریزی و اقدامات لازم انجام شود.

محبي همچنين نوسازی مسیر ریلی دو کشور به منظور احیای خط مسافری زاهدان به کویته و ارتقاء کیفیت خط ریلی برای گسترش حمل و نقل کالا از مسیر ریلی را از دیگر توافقات وزير راه و شهرسازي كشورمان با طرف پاکستانی برشمرد.

محبي در معيت وزير راه و شهرسازي به همراه هیات 20 نفره در حوزه‌های جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی براي سه روز به پاکستان سفر کرده بود و پس از دیدار با مقام های مختلف این کشور، شهر لاهور را به مقصد تهران و زاهدان ترک کرد.

انتهای پیام