• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2286-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر همکاری دانشگاه‌ها و بخش خصوصی

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان از نظر تعداد دانشگاه‌ها و رشته‌های دانشگاهی از توانمندی بسیار خوبی برخوردار است که باید از پژوهش‌ها و مطالعات آن‌ها در توسعه استان استفاده شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سید دانیال محبی در نشست معاون علمی و فناوری رییس جمهور با رییس و اعضای هیات علمی دانشگاه زابل افزود: ملاک هرگونه تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی باید بر اساس پژوهش، مطالعات و تحقیقات دانشگاهی قرار گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: نقش دانشگاه در سطح جامعه و توسعه استان بسیار مهم است و باید زمینه برقراری ارتباط و همکاری بین بخش خصوصی و دانشگاه‌ها ایجاد و گسترش یابد.

همچنین دکتر حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل نیز در این جلسه گفت: بیش از ده برابر آبی که به زاهدان منتقل می شود در چاه نیمه ها تبخیر می شود و متاسفانه تاکنون هیچ کسی حتی یک قدم برای مهار آن برنداشته است.

وی با اشاره به اجرای پروژه آبهای ژرف، گفت: این، یک کار بسیار بزرگی است که بعنوان باقیات و صالحات درتاریخ ثبت می شود و باید ازمعاونت علمی ریس جمهور دراین زمینه که همیشه یاریگرمان بوده قدردانی شود .

در مورد معضل ریزگردها هم گفت: وجود ریزگردها در منطقه گاهی به ۱۲۰ برابر حد مجاز می رسد که درنوع خود یک فاجعه محسوب می شود .

وی تاکید کرد: همه باید دست بدست هم بدهیم تا چالشها به فرصت تبدیل شود.


انتهای پیام