• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-9184-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان بیان کرد:

گرانی قیمت مرغ با وجود 34 واحد مرغداری در خاش

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان خاش گفت: گرانی قیمت مرغ با وجود 34 واحد مرغداری به عنوان دغدغه مردم شهرستان است.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، مهدی اسماعیلی در جلسه تنظیم بازار این شهرستان افزود: نظارت بر بازار و مقابله با گرانی ها مورد توجه جدی دولت است و بر حسب دستور فرماندار و ستاد تنظیم بازار با متخلفان صنفی و محتکران و گرانفروشان برخورد می شود .

مهدی اسماعیلی افزود:  تلاش برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در طول سال و از جمله ماه مبارک رمضان از اولویت های مهم دولت به شمار می آید .

وی اظهار داشت: طی روزهای اخیر در بازارهای خاش شاهد برخی افزایش قیمت ها و سوءاستفاده از مبحث گرانی ارزی بودیم که متاسفانه به مردم فشار وارد آمده و با تشکیل اکیپ های گشت مشترک نظارتی و برخورد با متخلفان اندکی از مشکلات کاهش یافته است .

اسماعیلی تاکید کرد: 4500 نظارت و بازرسی صنفی از 3070 واحد صنفی در یک سال اخیر انجام که حدود 270 پرونده تخلف تشکیل شده است .

نور احمد هاشمزهی رئیس اتاق اصناف شهرستان خاش هم گفت: طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان با همکاری تعزیرات حکومتی انجام و در خصوص تامین کالاهای پر مصرف این ماه نیز با همکاری عمده فروشان برنامه های خدمتی در دستور کار داریم .

وی اظهار کرد: عرضه گوشت مرغ به صورت مافیایی بوده و تولیدات مرغداری های خاش با قیمت مصوب افرادی خارج از حوزه شهرستان نرخ گذاری می شود و پیگیری های مسئولان خاش برای مقابله با این معضل نتیجه بخش نبوده است .

عیدمحمد قلندرزهی رئیس شورای شهرستان خاش هم گفت: برای تنظیم بازار و کاهش نرخ مرغ و میوه و تره بار تولیدی خاش و بالا بردن کیفیت تولید نان همه دستگاهها باید دغدغه باشند .

قلندرزهی ادامه داد: دستگاهها در خصوص حل مشکلات حوزه گرانی و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم باید پاسخی درست به مردم بدهند .

فرماندار شهرستان خاش با اشاره به اینکه مسئولان در قبال حفظ حقوق شهروندان باید پاسخگو باشند و نیازهای شهروندان را تامین کنند .

حمیدالدین یوسفی افزود: در جلسات و کارگروههای ستاد تنظیم بازار و شوراهای دیگر حضور مدیران برای اخذ تصمیمات و صدور دستورات اجرائی الزامی است .

وی اظهار داشت: به هیچ وجه قابل قبول نیست که با  فراوانی واحدهای تولیدی در خاش وجود دارد ولی قیمت ها بالاتر از شهرهای دیگر استان عرضه می شود.


انتهای پیام