• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-987-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرکل صدا و سیمای استان خبر داد:

تلاش برای راه اندازی مجدد رادیو برون مرزی با زبان پشتو

مدیرکل صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان گفت: فلسفه ی ایجاد شبکه های استانی حرکت منطبق با ظرفیت های موجود در هر استان جهت بروز و نمود هر چه بیشتر فرهنگ و اداب و رسوم در ان اقلیم است .

محمود دولت کردستانی در گفت وگو با ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان افزود: در همین راستا و در جهت حفظ قومیت ها ، اداب و رسوم و گویش ها ، برنامه های مختلفی در صدا و سیمای استان از جُنگ شبانه و برنامه های خانواده محور تا سریال ها و مستندهایی که با دست خالی و روحیه ی اقتصاد مقاومتی ساخته شد که معرف فرهنگ غنی و اصیل مردمان این مرز و بوم است .

کردستانی گفت: صدا و سیمای مرکز استان تمام تلاش خود را در جهت مقابله با هجمه های فرهنگی و رسانه ای همچون گذشته به کار خواهد گرفت اما ظرفیت موجود ناچیز بوده و همواره نیاز به کمک سایر ارگان ها ، سازمان ها و نهادها وجود دارد .

وی تاکید کرد: نقش دادن به مردم از اولویت های مهم صدا و سیما در استان است و به همین سبب ما سعی کردیم به فراخور شرایط و مناسبت های گوناگون به نقاط مختلف استان برویم و با ایجاد برنامه های ویزه پتانسیل های هر منطقه را به مردم استان معرفی کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای استان در ادامه گفت: همه ی تلاش مجموعه ی رسانه ی ملی در استان این است تا رسالت رسانه و مردمی بودن خود را در هر مناسبتی از  محرم در سیستان، تا نوروز در چابهار را دنبال کند .

کردستانی گفت: سعی می کنیم تا به هر بهانه ای پیگیر حضور در میان مردم باشیم تا مردم خود را در رسانه ی خود ببینند ، نقد خود را بیان کرده و حرف و انتظارات خود را به گوش مسیولین برسانند .

وی اظهار کرد: پیگیر راه اندازی مجدد رادیو برون مرزی با زبان پشتو هستیم .

وی افزود: هماهنگی و ملاقات هایی هم برای تحقق این امر صورت گرفته تا برای مخاطبان عزیز در کشورها پاکستان ، افغانستان و شبه قاره هند بتوانیم برنامه هایی با این زبان نیز تولید کنیم .


انتهای پیام