• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-2514-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

تیس، تا پایان سال آبرسانی می‌شود

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: روستای تیس منطقه آزاد چابهار به‌عنوان تنها روستای این منطقه تا پایان سال آبرسانی می‌شود .

حمیدالله بلیده‌ای در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: روستای تاریخی تیس با جمعیتی بالغ‌بر 6 هزار نفر تاکنون بدون شبکه آب بوده و به‌مردم به‌صورت سقایی و با تانکر آبرسانی می‌شد .

وی افزود: اجرای خط انتقال آب با انشعابات فرعی و اصلی به‌طول 50 کیلومتر از اسفند سال گذشته با اعتباری بالغ‌بر 750 میلیون‌تومان شروع شده و ان‌شاالله تا پایان‌سال به‌بهره‌برداری می‌رسد؛ تمام هزینه انتقال آب در روستا را سازمان منطقه آزاد چابهار متقبل شده است .

وی تصریح کرد: فاز دوم پروژه آب روستای تیس نیز مربوط به احداث شبکه جمع‌آوری فاضلاب است که انجام مطالعات آن برای احداث تصفیه‌خانه در دست اقدام است .

معاون فنی و زیربنایی منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری کامل از این طرح بیش‌از 6 هزار نفر در قالب 2 هزار خانوار روستای تیس از نعمت آب آشامیدنی سالم و شبکه فاضلاب بهره‌مند خواهند شد .

روستای تاریخی تیس با قدمتی7هزارساله و 10اثر ثبت‌شده ملی در جوار منطقه آزاد چابهار واقع‌شده است. این روستا هرساله میزبان بازدیدکننده‌هایی از سراسر ایران وجهان است.


انتهای پیام