• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-5484-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

اعطای ۳۹ میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان سیستان و بلوچستان

مدیر امور شعب صندوق قرض‌الحسنه کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته ۳۹ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات در قالب کارگشایی، اشتغال، خودکفایی و مسکن به هشت هزار و ۵۴۹ مددجو و خانوار نیازمند پرداخت شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، اردوان صابر ملاشاهی، افزود: هم اکنون ۹۹ هزار خانوار مددجو و بیش از ۳۰ هزار کودک یتیم از خدمات مختلف صندوق امداد "ولایت" در سرفصل‌های مختلف مانند وام قرض الحسنه درمانی، تحصیلی، اشتغال و مسکن بهره‌مند هستند .

وی بیان کرد: یکی از اقدامات مهمی که در سنوات گذشته نیز انجام شده مبحث پرداخت وام‌ها در زمینه‌های کارگشایی و اشتغال‌زایی به جامعه مددجویی بوده که این روند امروزه با تاسیس صندوق امداد "ولایت" به صورت مستقل با سرعت بیشتری امکان‌پذیر است .

مدیرامور شعب صندوق قرض الحسنه کمیته امداد استان با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۹ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان تحت حمایت پرداخت شد،  ادامه داد: از این میزان ۱۹ میلیارد تومان در قالب وام اشتغال و ۱۹ میلیارد تومان در سرفصل درمانی، کارگشایی و تحصیلی در اختیار خانوارهای تحت حمایت قرار گرفته است .

ملاشاهی یادآور شد: در حال حاضر با هدایت منابع سازمانی و ظرفیت‌های مالی به  صندوق امداد "ولایت"، پرداخت تسهیلات به متقاضیان با سهولت و سرعت بیشتری انجام می شود اما در گذشته بانک‌ها با دریافت وثایق سنگین و ضامن طبق شرایط خاص توسط بانک مربوطه روند پرداخت وام را طی می کردند .

وی اعلام کرد: در این صندوق وام‌های قرض الحسنه کارگشایی به ارزش ۵ میلیون تومانی و اشتغال تا سقف ۳۵ میلیون تومان به جامعه هدف واگذار می‌شود .

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه کمیته امداد استان با بیان اینکه تسهیلات این صندوق به صورت ۴ درصدی به متقاضیان آن پرداخت می‌شود، افزود: از ابتدای سال گذشته تا به امروز هشت هزار و ۵۴۹ مددجو تحت حمایت از تسهیلات این صندوق بهره مند شدند.


انتهای پیام