• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-1690-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

تولید سالانه افزون بر 300 هزار تن محصول کشاورزی در خاش

فرماندار خاش گفت: این شهرستان با داشتن حدود چهل هزار هکتار اراضی کشاورزی در سال افزون بر سیصد هزار تن محصول تولید و به بازار مصرف خاش و استان و کشور عرضه می کند، لذا این خودش فرصت و نعمت است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، یوسفی در شورای کشاورزی این شهرستان افزود: خاش در فعالیت های گلخانه ای و دامی، تولید گوشت سفید، مواد پروتئینی، تولید عسل و فعالیت های شیلاتی و کشاورزی شاخص در استان بوده و در بسیاری از حوزه ها رتبه نخست استان را دارد.

وی در ادامه با اشاره به اراضی نخیلات این شهرستان نیز گفت: سطح زیر کشت نخیلات این شهرستان بیش از 7500 هکتار است‌.

یوسفی بیان کرد: در دستور قرار گرفتن اجرای طرح‌های آبیاری نوین به رونق کشت و تولید انواع محصولات باغی و زراعی در شهرستان خاش کمک کرده است‌.

وی اهمیت استفاده بهینه از عنصر آب و خاک و فناوری نوین، گسترده کردن کارهای پژوهشی و تحقیقاتی و آموزش و ترویج، تنوع در کشت و اجرای سامانه های نوین کشاورزی و توسعه صنایع بسته بندی و برندسازی محصولات را متذکر شد و گفت: با ایجاد صنایع جانبی و استفاده از ظرفیت های منطقه می توانیم تولیدات خاش را خودمان استفاده و مازاد را به بازارهای مصرف خارج شهرستان و استان عرضه کنیم .

مقام عالی دولت بر ضرورت تدوین سند توسعه کشاورزی خاش تاکید و اهمیت ورود شرکت کشت و صنعت گوهرکوه را در مبحث تولید و اشتغال خواستار شد .

یوسفی با اشاره به اینکه سالانه سیصد میلیون متر مکعب آب از بالای دو هزار چاه و قنوات و چشمه سارها استحصال می شود، گفت: اجرای طرح های آبخیزداری و مدیریت در مصرف آب باید مورد توجه باشد .


انتهای پیام