• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-5684-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

فرماندار خاش:

در آموزشگاه‌های فنی و مهارتی به تولید و اشتغال توجه شود

فرماندار خاش به همراه امام جمعه، فرمانده سپاه، شهردار، مدیران جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش؛ آب شهری؛ برق و رئیس دفتر نماینده مجلس از ظرفیت های هنرستان کشاورزی این شهرستان دیدن و بر ضرورت انجام فعالیت های ترویجی و آموزشی و کشت های الگویی و نوین تاکید کرد .

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، حمیدالدین یوسفی با تاکید بر اینکه در آموزشگاههای فنی و مهارتی باید به مباحث تولید و اشتغال اهمیت داده شود افزود: مجموعه دولت برای رونق اقتصاد و تحول در این حوزه و استفاده بهینه از آب تلاش می کند و تسهیلات لازم را به فعالان بخش کشاورزی و دانش آموختگان و نیز مسئولان آموزشگاهها اختصاص می دهد که با تشکیل تعاونی ها و رونق بخشیدن به فعالیت ها می توانند بخش بزرگی از نیازهای خود را تامین کنند .

مقام عالی دولت در خاش ادامه داد: وجود 83 هکتار زمین بکر و دست نخورده خودش نعمت و فرصت است و باید با تمام امکانات و قوت و توانایی ادارات به رونق تولید و اشتغال در محیط آموزشی هنرستان کمک بشود .

وی ادامه داد: ادارات برق و جهاد کشاورزی به تامین نیازهای اولیه برق و تجهیزات کشاورزی و سامانه های نوین آبیاری کمک می کنند، اما مسئولان آموزش و پرورش و هنرستان باید تلاش کنند با تشکیل شرکت های تعاونی مصرف و تولید و کاربردی کردن فعالیت ها به کشت های الگویی و ترویجی زمینه را برای تربیت فرزندان مردم و تامین بخشی از نیازهای همکاران شان فراهم کنند .

یوسفی گفت: حیف است که گنج های نهفته ای وجود دارد ولی آموزش و پرورش نمی تواند نیازهای حداقلی خود را برآورده کند .

مدیران ادارات جهاد کشاورزی و برق و آموزش و پرورش و شهردار خاش برای حل مشکلات حوزه تولید اشتغال در هنرستان کشاورزی خاش قول مساعدت دادند.


انتهای پیام