• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-5884-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

ثبت رکورد تخلیه و بارگیری ۳۵ هزار تن کالا ظرف یک روز در بندر چابهار

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: با ایجاد زیر ساختها، تامین تجهیزات و مدیریت نرمهای تخلیه و بارگیری برای اولین بار حجم عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار از مرز ۳۵ هزارتن در یک روز گذشت .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حسین شهدادی ضمن اعلام این خبر افزود: طی دو روز گذشته کشتی کانتینری پرارین بزرگترین کشتی کانتینری که تاکنون در بندر چابهار پهلو گرفته وارد این بندر گردید .

وی افزود: این کشتی به طول ۲۴۰ متر و عرض ۳۳ متر با ظرفیت ۳۳۰۰ TEU کانتینر می باشد که پس از بارگیری از بنادر شرق دور و هندوستان وارد بندر چابهار و ۷۶۲ دستگاه کانتینر از محموله کشتی مذکور ظرف کمتر از ۳۰ ساعت در این بندر تخلیه گردید .

شهدادی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به تجهیزات تخلیه و بارگیری مناسب و تخفیفات قابل توجه در حقوق، عوارض و هزینه های وارده به کشتیها، آمادگی لازم برای ارایه خدمات پهلوگیری و تخلیه و بارگیری به خطوط مستقیم کشتیرانی به بندر چابهار فراهم شده است .

وی بیان کرد: با جابجایی خطوط انتقال لوله از اسکله های قدیمی بندر شهید بهشتی به اسکله شماره ۵ این بندر، امکان پهلوگیری کشتی از ظرفیت ۳۰ هزارتن به ۸۰ هزارتن افزایش یافته است که با ورود کشتی با آبخور ۱۰ متر طی روز گذشته عملیات تخلیه شناورها در اسکله مذکور آغاز گردید .

وی افزود: طی هفته گذشته نیز تجهیزات مجتمع های پتروشیمی با وزن هر نگله ۳۵۳ تن در بندر شهید بهشتی تخلیه گردید.


انتهای پیام