• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1884-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان کرد:

صادرات بیش از 140 میلیون دلاری کالا از سیستان و بلوچستان به افغانستان و پاکستان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در سه ماهه اول امسال بیش از 140 میلیون دلار کالا از استان سیستان وبلوچستان بهپاکستان و افغانستان صادرات شده است .

نادر میرشکار در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: صادرات سه ماهه اول امسال از سیستان و بلوچستان به کشورهای همسایه نسبت به سال گذشته بیش از50 درصد افزایش داشته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار کرد: بیشترین حجم صادرات امسال مصالح ساختمانی، مواد غذایی و صنایع پتروشیمی بوده که سهم پاکستان از این صادرات 60  درصد و سهم افغانستان 40 درصد است .

میرشکار بیان کرد: میزان تراز تجاری با افغانستان از ابتدای امسال مثبت بود و به رقم 29 میلیون و 29 هزار و 892  دلار رسیده است. 

وی گفت: کل صادرات از گمرکات و بازارچه های مرزی استان به افغانستان طی دوماه اول امسال به ارزش 29 میلیون و 133 هزار و 713 دلار بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ادامه داد: سهم افغانستان از میزان کل صادرات استان در این مدت 31 درصد و عمده کالاهای صادراتی به این کشور شامل  مصالح ساختمانی (سیمان)، گوجه فرنگی، هندوانه و سیب درختی  بود.

وی خاطرنشان کرد: صادرات کالا از گمرکات به افغانستان به ارزش 19 میلیون و 175 هزار و 182 دلار و از طریق بازارچه های مرزی 9 میلیون و 958 هزار و 531 دلار بوده است.

میرشکار همچنین گفت: امسال برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی تسهیلات ویژه ای برای اشتغال عشایری، روستایی و فراگیر در نظر گرفته شده است .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به در نظر گرفتن تسهیلات بانکی برای واحدهای تولیدی و صنعتی از محل اعتبارات فنی اعتباری استان، گفت: افرادی که در زمینه ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی، طرحی دارند که توجیه فنی و اقتصادی دارد به آنها تسهیلات بانکی کم بهره پرداخت می شود .

وی تصریح کرد: نزدیک به هزار و 150 واحد صنعتی در استان وجود دارد که عمدتا کارگاهی و کوچک هستند.


انتهای پیام