• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2584-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون استاندار بیان کرد:

وجود کارت بنزین غیر استانی؛ علت اصلی قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان

معاون امنیتی، انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان از مسدود شدن تعداد زیادی کارت بنزین خارج استانی خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان محمد هادی مرعشی افزود: یکی از مشکلات عمده قاچاق سوخت، کارت بنزین غیر استانی است که از استان های دیگر وارد سیستان و بلوچستان می شود.

وی ادامه داد: در این باره موفق شدیم تعداد زیادی کارت را در جنوب استان مسدود کنیم و مشابه همین موضوع در شمال استان برای برخورد جدی در دستور کار است.

مرعشی در خصوص ازدحام خودروها در برخی جایگاههای شهر زاهدان گفت: بخشی از این امر مربوط به  قاچاق و بخشی نیز به صورت حبابی می باشد به گونه ای که عده ای از مردم با نگرانی از افزایش قیمت بنزین اقدام به ذخیره سازی آن می کنند .

معاون استاندار ضمن تکذیب شایعه گرانی سوخت و دعوت مردم به اجتناب از ذخیره بنزین خاطرنشان کرد: در راستای مبارزه با قاچاق سوخت ، تعدادی از کارتهای سوخت که از سوی مالکان آن سوء استفاده می شد ، مسدود شده است.

وی گفت: با توجه به نوسان نرخ ارز و مسائل پیش آمده در امر واردات کالا ، با رویکرد جدید در ذیل کمیسیون قاچاق کالا ؛کمیته هایی تشکیل می شود تا بر امر قاچاق کالا از جمله سوخت و دام نظارت ویژه داشته باشند .

مرعشی افزود: لازم است با کسانی که با سوء استفاده از موقعیت خود حق عموم مردم را تضییع و به صورت شبکه ای و سازمان یافته مبادرت به قاچاق سوخت می کنند به طورجدی برخورد شود .

وی تصریح کرد: رویکرد جدید کمیسیون این است که در زیر گروه آن کمیته هایی برای مقابله با قاچاق دام و قاچاق سوخت با اولویت مناطقی که بیشتر با قاچاق مواجه هستند تشکیل شود.

معاون استاندار ادامه داد: برای حوزه سراوان تدابیری به منظور تسهیل امور مردم و مقابله با قاچاق و سر باندهای قاچاق کلان و عرضه سوخت اتخاذ می شود.

وی بیان کرد: از آن جایی که استان به عنوان پایلوت گوشت کشور انتخاب شده است علاقه مند به ورود دام از مجاری رسمی و قانونی هستیم، پاکستان علاقه ای به این موضوع به صورت رسمی ندارد، اما این موضوع در کمیسیون های مشترک و اجلاسیه ها حتما پیگیری می شود.

خالقی دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان نیز در ابتدای این جلسه  به ارائه گزارشی از روند اقدامات کنترلی انجام شده توسط این کمیسیون پرداخت و گفت: با توجه به اقدامات دولت در راستای قانون مند کردن صادرات و واردات در سالهای اخیر بالغ بر 50 درصد کاهش قاچاق داشته ایم که این حاصل تلاش همه ی دستگاه های متولی است.


انتهای پیام